startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Jesenný svadobný stôl

line

svadobný stôl
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Svadobnému stolu v jesennom období by nemalo chýbať zvláštne čaro. Už tradične v jeho strede stojí svadobná torta a práve torty sú už niekoľko rokov výrazným sezónnym trendom ako svadobnú hostinu ozvláštniť. K zvyčajným dekoračným prvkom v jesennom období patria najrôznejšie tvarované listy, šišky, jabĺčka alebo drobné ovocie.
jesenna tortaPrvé svadobné torty vôbec nevyzerali tak, ako ich poznáme dnes. Podobali sa skôr na peceň chleba, ktorý ženích zlomil nad hlavou nevesty, aby tým demonštroval svoju autoritu manžela a zároveň symbolicky uzavrel obdobie jej dievčenského života. Hoci je táto symbolika už dávno zabudnutá, svadobná torta je dodnes trvalou súčasťou svadobnej oslavy.

Tradičnú bielu vanilkovú tortu by preto mohla nahradiť černicovo-tvarohová alebo citrónová príchuť. Povrch by mala zdobiť štýlová tmavooranžová, čokoládová, žltá alebo červená glazúra. Zvolená farebná kombinácia by mohla ladiť s odtieňom svadobných šiat nevesty alebo s farbou kvetov v svadobnej kytici.

Farba je pri výbere dekoračného motívu veľmi dôležitá. Tmavooranžová, hnedá, žltá alebo červená doplnená najrôznejšími extravagantnými výtvormi sú voľbou pre odvážnych a extravagantných jedincov. Väčšine postačí len jemný náznak pomocou farebného vzoru na jedno alebo viacfarebnom podklade.

K svadobnému stolu patrí aj tradičná výzdoba, ktorú v lete zabezpečujú kvetinové ozdoby. V jeseni ich môžete nahradiť sezónnym ovocím a zelenými vetvičkami. Môžete sa pritom pohrať s rôznymi farebnými kombináciami, ktoré môžu poslúžiť ako forma zasadacieho poriadku.

Jesennou atmosférou sa môžete inšpirovať aj pri výbere drobných darčekov pre svadobných hostí - vonné sviečky, tyčinky škorice, medovina a oriešky alebo punč a jablká v karamele. To všetko sú drobnosti, ktoré môžu aj malej svadbe dodať zvláštnu atmosféru.

spracoval: M. P.line
line

Diskusia


forum 06.11.2009: admin, Diskusia k článku "Jesenný svadobný stôl"rightend