startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Jedálniček krásnej a zdravej nevesty.

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Je známe, že trpezlivosť ruže prináša ale niekedy aj lepšie veci, ako napríklad nádherný svadobný účes, čistá pleť a dokonalé nechty sú darom vopred pripravených. Všetky uvedené túžby každej nevesty môžu byť splnené dodržaním správnej životosprávy, s ktorou treba samozrejme začať čo najskôr.

Zdrava vyziva_01Je všeobecne známe, že zdravotný stav a teda aj výzor tváre, vlasov, nechtov na rukách a nohách je verným zrkadlom vnútorného zdravia. Znie to vierohodne, ale nieje to celá pravda. Aktuálne zdravie je vždy ovocím dlhodobého procesu. Kvalita pleti, pružnosť nechtov alebo kučeravosť vlasov boli svojim spôsobom každému dané do vienka a tak vitamínové a minerálne kúry „za päť minút 12“ len zriedka prinesú želané výsledky. Odborníci na zdravie tvrdia, že novým bunkám trvá obyčajne aspoň šesť mesiacov, kým si nájdu cestu na povrch a tak sa dôsledky dlhodobej výživy, prípadne ich nedostatkov prejavia práve v tomto časovom intervale.

Podľa znalcov je najlepším receptom na sviežu pokožku, lesklé vlasy a silné nechty vyvážená strava, bohatá na vlákninu, sporá na tuky, prekladaná štedrou paletou ovocia a zeleniny, teda vitamínov a minerálov v prírodnej forme. Každá nastávajúca nevesta by mala svoju pleť chrániť pred poškodením voľnými radikálmi konzumáciou ovocia a zeleniny, ktoré chránia pred nežiadúcim nedostatkom antioxidantov. Medzi ne patrí vitamín C, ktorého bohatým zdrojom sú citrusové plody, maliny, černice, egreše, ríbezle a rajčiaky. Vitamín A obsahujú zase všetky dovážané pestrofarebné plody a zelenina, akými sú sladké zemiaky (batati) mrkva, papričky, špenát a patizón.

Nie je vôbec ťažké dodržať doporučenú dennú dávku piatich produktov zdravej výživy. K tradičnej miske Zdrava vyziva_02cereálií s mliekom si stačí priložiť trochu na kolieska nakrájaného banánu, alebo čerstvých malín, alebo namiesto predchádzajúcich vecí svoju každodennú misku vločiek zapiť 3 decilitrami čerstvého pomarančového džúsu. Obedňajší sendvič si zase môžete spestriť niekoľkými plátkami rajčiny, uhorky, červenej cibule a zeleninového šalátu zloženého zo špenátu, cvikly a cukety. K večeri sa ako príloha hodí parená brokolica, ružičkový kel, karfiol a špargľa. A keď desiatu obohatíte dvoma malými mrkvičkami, polovičkou jablka a zelerom, ste na najlepšej ceste k úspechu.

Okrem pravidelnej a zdravej stravy odporúčajú odborníci nevestám aj vitamínové doplnky na každý deň. Veľa vitamínov však obsahuje látky, ktoré by v nesprávnych dávkach mohli anulovať účinky vyváženej stravy. Preto pri výbere multivitamínov pred výberom samostatných multivitamínových doplnkov dajte prednosť tým, ktoré sú „šíté na mieru“. Existuje jediná výnimka, ktorou je kalcium. Kalcium kostiam mladej nevesty len prospeje.

Dostatočný príjem tekutín je predpokladom sviežo a mladistvo pôsobiacej pleti. Voda totiž „rozťahuje“ kožné bunky a tým v nich prebúdza život. Rovnako pomáha Vášmu organizmu zbavovať sa toxínov. Dostatočná hladina vody v organizme je tiež najjednoduchšou prevenciou migrény a celkovej fyzickej únavy. Zdravé telo a veľa síl je nakoniec to najpodstatnejšie, čo každá nevesta v čase príprav na svoj veľký deň potrebuje.

Autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 20.01.2006: admin, Diskusia k článku "Jedálniček krásnej a zdravej nevesty."rightend