startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Zásnubné fotografie

line

foto-video
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Snúbenci, ktorí sa nedávno zasnúbili, sa určite nemôžu dočkať svadobných príprav. Tešia sa na vyberanie šiat, kvetinovej výzdoby, zákuskov, svadobnej torty. Niektorí si však predtým dajú urobiť aj zopár zásnubných fotografií.

Par v lodkeZásnubné fotografie sa môžu využiť mnohými spôsobmi. Veľa párov po presťahovaní do nového spoločného bytu zistí, že nemajú fotografiu, ktorú by si mohli zarámovať a zavesiť na stenu. Taká fotografia môže byť úplne neformálna, urobená na mieste, ktoré pre oboch niečo znamená. Takým miestom môže byť pláž, na ktorej sa zaľúbenci prvýkrát držali za ruky, miesto, kde sa prvýkrát pobozkali alebo reštaurácia, v ktorej partner konečne požiadal partnerku o ruku.

Zásnubné fotografie môžu byť aj cenným darčekom pre blízkych priateľov a rodinu. Rodičia určite ocenia fotku novomanželov s vnukom alebo vnučkou a to isté platí aj pre blízkych priateľov a známych.
Niektorí fotografi radi využívajú laminované zásnubné fotografie, na ktoré sa potom môžu obdarovaní, prípadne aj svadobní hostia podpísať.

Ďalší spôsob využitia svadobnej fotografie je vodotlač na svadobné pozvánky, menovky a poďakovania. S programovým vybavením, dostupným už každému domácemu používateľovi sa otvárajú nekonečné možnosti, ale pre každý prípad je dobré sa najprv spýtať fotografa, ktorý fotky vyrobil, či ich je možné upravovať. Predíde sa tak opletačkám s autorským právom.

Pre niektorých snúbencov je tvorba zásnubných fotografií ďalšou možnosťou lepšie sa spoznať. Nakoniec to, čo sa o svojich klientoch dozvie fotograf, pomôže zachytiť drobnosti, ktoré by inak ostali nepovšimnuté. Niektorí fotografi radi chodia so svojimi klientmi na miesta, ktoré o nich niečo prezradia, a ktoré im pomôžu „zladiť sa“. Takým miestom môže byť galéria ale aj vlastný domov.

Veľa fotografov je ochotných brať zásnubné fotografie ako súčasť svadobného balíka služieb. Aj keď fotograf, ktorého si vyberiete na zásnuby, nemusí byť aj Vaším svadobným fotografom, môžete sa aj na základe takéhoto prístupu presvedčiť o jeho kvalitách.

Autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 20.12.2005: admin, Diskusia k článku "Zásnubné fotografie"rightend