startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Forma je dôležitejšia ako obsah

line

po svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Vstúpili ste do stavu manželského a stratili ste starú nezávislosť. Posedenia s priateľmi, zábava a výlety musia ísť nabok. Je potrebné venovať viac času manželke, tráviť s ňou spoločné večery, deliť sa s peniazmi, spoločne plánovať...
Hadka_01Zmien je teda neúrekom. Doposiaľ ste navštevovali len svojich rodičov, teraz treba nazrieť i ku svokre, prípadne sa postarať o manželkiných súrodencov. Čo vy na to? Odzrkadľujú sa tieto zmeny evidentne i na vašej váhe? Prestali ste si všímať, či priberáte i keď sa vaša strava podstatne zmenila? Áno, strava - presolená večera, spálený koláč, rozbitá šálka. Napätie narastá. I vy toho máte na rováši určite dosť. Skúste sa rozpomenúť. Oneskorený príchod, nedodržaný sľub, malé pozabudnutie, služba v kuchyni - dôvodov k výmene názorov pribúda. Otázky svetonázoru, módy, umenia, hospodárenie v rodine a hádka je na obzore.

S tým však treba rátať. Babky zvykli hovorievať takto: „Manželstvo nie je kostol a ľudia nie sú anjeli“. A tak úskalia manželského života prinášajú nejednu hádku, či konflikt. Každé puto, i to najpríjemnejšie sa v určitých situáciach stane nepríjemným. Každý problém sa však dá riešiť. Nie mlčaním, zlosťou, pomstou, ale pokojným rozhovorom. Argumentami a ústupkom raz jednej, raz druhej strany. O tom to predsa je. Naučiť sa komunikovať. Niekedy je potrebná menšia hádka, ale tá v žiadnom prípade nesmie narušíť vzájomnú úctu a dôstojnosť.

Nie nadarmo sa hovorí „žiadna kaša sa neje za horúca“. Niekedy sa stačí vyspať a problém sa ukáže v inom svetle - „ráno je predsa múdrejšie večera“. A tak nehádžte po sebe taniere, ale hľadajte riešenie. Žiadajte konfrontáciu, overujte podozrenia a nedajte len na reči, na chvíľkový rozmar. Učte sa odpúšťať. Maličkosti si môžete všimnúť, ale nemusíte hneď o nich hovoriť. Forma poučenia je niekdy dôležitejšia ako obsah.

autor: Bibiána Želiskováline
line

Diskusia


forum 27.03.2008: admin, Diskusia k článku "Forma je dôležitejšia ako obsah"rightend