startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Novinky na www.svadba.sk

line

news
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

V pondelok 10.10.2005 sme spustili redizajnovaný a obohatený tento portál. Pribudli nové veci a mnohé ešte pribudnú. Konečne máme fotoalbumy, ktoré Vám tak chýbali. Pridali sme novinku - príbehy a do konca mesiaca na Vás čaká nové fórum.

Mnoho návštevníkov už akiste postrehlo, že portál svadba.sk bol posledné obdobie trošku zanedbávaný. Nebolo to spôsobené tým, že by sme zaspali na vavrínoch, alebo nemali záujem sa oň postarať. Bolo to tým, že sme hľadali spôsoby a partnerov ako tento portál zatraktívniť.

Nakoniec sa nám to podarilo, čo v krátkom čase pocítite aj vy. Už dnes Vám ponúkame tri novinky oproti pôvodnému systému a prídu aj ďalšie.

Novinky

Prvou novinkou je svadobný plánovač. Všimli sme si, že tento už ponúkajú aj konkurenčné portály. My sme sa však rozhodli pre iné riešenie plánovača. Akiste väčšina z Vás používa pre zapisovanie úloh vlastný diár, či už papierový alebo elektronický. My sme sa rozhodli, že náš plánovač bude práve takto koncipovaný. Chronologické plánovače majú niekoľko nevýhod. Tá najdôležitejšia - neprehľadnosť, je jeho najväčším hendikepom. Náš plánovač je klasickým kalendárom, do ktorého si zapisujete udalosti, aktualizujete si veci a on Vám pripomenie, čo ste ešte nespravili a tak sa nebude môcť stať, že zabudnete na niečo pri organizovaní Vášho svadobného dňa.

Druhou novinkou sú fotoalbumy. Táto záležitosť Vám tu rovnako chýbala. Bolo teda nevyhnutné, aby sme Vám ich pripravili. Zatiaľ nevidíme potrebu ich limitovať (čo sa týka počtu albumov a fotografií), nakoľko veríme, že túto službu nebudete zneužívať. Fotografie albumov je možné hodnotiť a rovnako pridať nejaký postreh vlastníkovi ako komentár pod fotografiou.

Treťou novinkou a na Slovensku premiérovou sú príbehy. Mnoho z neviest malo na starom portály potrebu sa podeliť so svojimi zážitkami a tak sme ich publikovali ako samostatné články. Na vynovenom portáli sme sa rozhodli ponúknuť túto možnosť všetkým, ktorí o to budú mať záujem priamou formou - editorom príbehov. Takže stačí iba napísať svoj príbeh, nastaviť ho ako dokončený a mi Vám ho zverejnime.

Štvrtou novinkou je zoznam matrík a farností, ktorý sa priebežne dopĺňa a snáď sa nám ho podarí do konca roka skompletizovať. Len pre zaujímavosť uvediem, že matrík je okolo 700, rímsko-katolíckych farností pripadá na jednu diecézu približne 300 a samozrejme myslíme aj na iné vierovyznania, ale to ste si už mohli všimnúť. 

A čo Vás ešte čaká?

Bude toho veľa a preto spomeniem len tie najdôležitejšie. Do konca mesiaca pre Vás bude pripravené nové diskusné fórum. Akiste ste si už v profile všimli voľbu typu diskusného fóra. Doterajšie stromové diskusné fórum ostane pre tých užívateľov, ktorí sú zvyknutí na tento typ fóra. Všimli sme si ale, že väčšina z Vás je však zvyknutá na klasické hierarchické fórum a chýbajú Vám aj fotografie. Preto ste si už všimli možnosť pridania fotografie v profile.

Mimo fórum sa môžete tešiť na finančný plánovač, ktorý Vám určite pomôže pri tvorbe Vášho rozpočtu. Je to jedna z vecí, ktoré na starom portáli chýbali. Pribudne aj balíček prežitia, ide o nástroj na prípravu zoznamu vecí, na ktoré v svadobný deň nesmiete zabudnúť.

Na starom portáli sme mali sekcie svadobné oznámenie a zoznam hostí, ktoré na novom portáli chýbať samozrejme nebudú. Doplní ich nástroj svadobné dary, ktorí iste poteší Vašich svadobných hostí, ale samozrejme aj Vás.

A na záver prekvapenie

Ale to Vám zatiaľ neprezradíme. Jediné, čo prezradíme je, že poteší všetkých návštevníkov a príde v priebehu mesiaca november. Samozrejme s ďalšími súťažami.Kolektív Svadba.skline
line

Diskusia


forum 30.10.2005: admin, Diskusia k článku "Novinky na www.svadba.sk"rightend