startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Predtým a potom: Exotické svadby a nový domov

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Okrem svadobných oznámení a poďakovaní za svadobný dar môžete svadobných hostí potešiť aj iným druhom korešpondencie - predbežným oznámením o termíne svadby. Predbežné oznámenie sa posiela v prípade, že plánujete svadbu v exotickej destinácii.
Mladomanzelia na plaziAj keď svadobné oznámenia sa obvykle posielajú 6 - 8 týždňov pred svadbou, predbežné oznámenie o termíne svadby dá cezpoľným hosťom viac času zorganizovať si dopravu na miesto konania obradu. Predbežné oznámenie o dátume svadby sa posiela obyčajne 4 - 6 mesiacov pred dátumom svadby.

K oznámeniu môžete v prípade potreby priložiť aj zoznam možností ubytovania v okolí konania svadby, možnosti dopravy a informácie o všetkých ostatných udalostiach, na ktorých je účasť svadobných hostí očakávaná (v prípade, že svadobné oslavy potrvajú celý víkend).

Svadby v exotických destináciach

Predbežné oznámenie je nevyhnutnosťou v prípade, že plánujete svadbu v exotickej destinácii, aby mali pozvaní hostia čas rezervovať si letenky. Na oznamení nezabudnite uviesť všetky dôležité dátumy a časy, cestovné informácie a kontakt na seba pre prípadné otázky. Predbežné oznámenia o svadbe možu byť formálne, alebo so štipkou fantázie. To záleží na štýle pripravovanej svadby.

Vaša nová adresa

Táto tradícia vznikla v čase éry „sock hopu“ (tento termín vznikol v 50-tych rokoch v Amerike v čase popularizácie rokenrolovej hudby a súvisí s neformálnymi študentskými tanečnými večierkami konanými obyčajne v školských telocvičniach), kedy novomanželia rozposielali svadobným hosťom kartíčky so svojou adresou a novým spoločným priezviskom.

Pokiaľ sa novomanželia rozhodnú pre spoločné priezvisko, môžu ho uviesť v predstihu aj na svadobnom oznamení, alebo poďakovaní za svadobný dar.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 23.03.2006: admin, Diskusia k článku "Predtým a potom: Exotické svadby a nový domov"rightend