startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Elektrizujúca nevesta - doplnky

line

svadobné šaty
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Veľa neviest sú s blížiacim sa svadobným dňom frustrovanejšie a vystrašenejšie.
nahrdelnikZvyčajne je to vďaka tomuto scenáru: svadobné šaty svojich snov síce našli, aj visia doma na vešiaku, ale nevedia ako ich správne doplniť a ozdobiť šperkami. Každá dobre mienená rada Vás vyvádza z miery. Spoľahnúť sa na mamine rady, či odporúčania najlepšej priateľky je ťažké, hlavne keď sa nezhodnú. Žiadny div, že mesiace utekajú splašene a vy si len ohrýzate nechty, fajčíte jednu cigaretu za druhou a ľutujete, že ste sa vôbec chceli vydávať. Nepomôže tu nič iné ako spoľahnúť sa na svoj inštinkt a počúvať svoj vnútorný hlas.

Máme pre vás niekoľko tipov ako zostať pri zmysloch i napriek tejto prekérnej situácii a vybrať si doplnky s vkusom a eleganciou.

Kulisy sú postavené, dosaďte hercov

Predstavte si, že vaše šaty sú kulisy a herci sú doplnky a šperky. Žiadne pódium bez hercov nebude mať úspech, veď si len skúste predstaviť film bez hercov. Zinscenujte film, čo vyráža dych. Šaty ste si vybrali preto, lebo už z diaľky volali vaše meno a reprezentujú vašu osobnosť. Nezáleží na tom, či sú vaše šaty posledným hitom, tradičné, moderné, eklektické, stále sú iba podkladom pre vaše doplnky.

Rada č.1 (a posledná)

Sledujte motív šiat. Napríklad ak vaše svadobné šaty sú ozdobené žiarivými krištáľmi, použite šperky s podobným efektom, ktoré podčiarknu ich a váš oslňujúci zjav. To isté platí pre šaty s našitými korálkami, či perlami.

Farba je takisto kritická

S módnym hitom tejto sezóny - tmavošedou a zlatou výšivkou asociujú náhrdelníky a náušnice z trblietavého zlata. Vo svetle reflektorov sú tým najžiadanejším „wau“ faktorom – neveste dodajú iskru a upútajú na ňu pozornosť každého hosťa. Použite ich na zvýraznenie Vašich najlepších čŕt: očí, lícnych kostí, krku, vlasov,.... Viete, čo vášho nastavajúceho privedie do mdlôb? Dovoľte Vašim šatám a doplnkom pohrať sa s tým správnymi partiami.

U kadernikaSkôr ako sa rozhodnete pre tie ktoré náušnice, porozprávajte sa so svojím kaderníkom o tom aký účes by vystihol podstatu šiat a pristal by Vašej tváričke. Vezmite šaty alebo ich fotografiu so sebou do salónu niekoľko mesiacov pred svadbou a spolu s kaderníkom vymyslite plán: zvoľte strih, farbu, účes, vlasové doplnky, .... Nezabudnite na tiaru (čelenku) a závoj. Až potom bude ten pravý čas na nákup doplnkov a náušníc.
Ak vám kaderník vytvorí na hlave tradičný drdol alias „koňťu“, francúzsky drdol, Julietin uzol alebo nejaký podobný účes, visiace náušnice dodajú šmrnc. Pre krátke vlasy exkluzívne perly alebo kubické zirkóny iba ako gombičky sú veľmi populárne a podmaňujúce. K voľným a rozviatym vlasom sa priam žiadajú dlhokánske, extra zdobené, extravagantné a výnimočné „lustre“. Nepokazte však ich dojem náhrdelníkom. Šaty s veľkým výstrihom na chrbte si jednoznačne pýtajú vlasy vyčesané dohora a voľný chrbát priam vyzýva k dych vyrážajúcim kaskádam lariatového náhrdelníka. Náušnice už potom budú len doplnkom k náhrdelníku (a nebudú odvádzať pozornosť).

Vaše vlasové ozdoby a šperky sa musia navzájom dopĺňať. Tiara zdobená slonovinou úplne zabije krásu jemného perlového náhrdelníka. Ak ste sa rozhodli pre moderné šperky zo zirkónia, perlová tiara je pre nich príliš tradičná a nesmelá.

Veľmi dôležité

Pamätajte, že šaty a šperky nosíte vy a nie ony vás. Vyberte si tie kúsky, ktoré perfektne doplnia vaše šaty a vašu osobnosť. Ak ste nikdy neobľubovali perly, Váš svadobný deň nie je tým pravým, kedy ich vytiahnuť na svetlo sveta. Vyberte si také doplnky, aby tvorili spolu s Vami oku lahodiaci celok.

Autor: Katarína Nemjováline
line

Diskusia


forum 03.11.2005: Evka, re: Diskusia k článku
forum 03.11.2005: Evka, re: Diskusia k článku
forum 03.11.2005: admin, Diskusia k článku "Elektrizujúca nevesta - doplnky"rightend