startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Elegantné nechty patria k žene

line

make-up
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Upravené nechty patria k dokonalému zovňajšku ženy rovnako ako dokonalé líčenie, či atraktívny účes. Preto sme sa opýtali pani Ivany Capuličovej, majiteľky nechtového salónu „Ivon“ na obľúbené procedúry a trendy v úprave nechtov.
akrylove nechty_tsp104261747Aké je vekové zloženia Vašich zákazníčok?

Medzi zákazníčkami sa nájdu 16-ročné dievčatá, rovnako aj zrelé dámy po 50-ke.

Čo najviac prispieva k lámaniu alebo odlupovaniu nechtov?

Na zdravie a kvalitu nechtov majú vplyv mnohé faktory. Častou príčinou je nedostatočná životospráva a s ňou spojený nedostatok bielkovín, vitamínov a minerálov - železo, zinok a jód. Ich deficit sa najvýraznejšie ukáže práve na vitalite pokožky, vlasov a nechtov. Na lámavosti nechtov majú výrazný podiel ich vysúšanie prostredníctvom nevhodnej kozmetiky, alebo čistiacich prostriedkov. Nepriaznivo na zdravie nechtov pôsobí aj prašné prostredie, či intenzívna práca s pôdou. Praskaniu alebo lámaniu nechtov predchádzame správnym obrusovaním vhodným pilníkom vždy od okraja nechtu k jeho stredu. Pilníky s jemnou vrstvou minerálov sú určené na prírodné nechty, pilníky s hrubou vrstvou sú určené skôr na modelované nechty. Obsahujú minerály, ktorých uvoľňovanie posilňuje nechtovú špičku. Sklenené pilníky majú mimoriadne kvalitnú brúsnu plochu, ktorá nechty čistí a vyhladzuje necht po celej ploche, pričom nenarušuje jeho tvar. Cylindrické pilníky slúžia na odstránenie zrohovatenej kože, vyhladenie spodnej strany nechta a skrátenie prírodných nechtov pod vymodelovanými.

Aký je rozdiel medzi akrylovými a gélovými nechtami?

Akryl bol prvým materiálom, používaným pre nechtovú moduláciu. Aplikovanie oboch druhov umelých nechtov má spoločný základ: k prírodnému nechtu sa upevňuje umelý konček a ten sa domodeluje podľa želania zákazníčky. Základ pre modelovanie akrylových nechtov tvorí prášok a kvapalina, ktorá zabezpečí stvrdnutie hmoty na vzduchu. Akrylové nechty sa často nesprávne označujú aj ako živicové alebo porcelánové. Jej prednosťou je pevnosť, čo ich predurčuje do prostredia so zvýšenou záťažou na ruky a nechty. Rovnako dobre môže poslúžiť aj ako prevencia ohrýzania nechtov, ktoré vedie k skracovaniu nechtového lôžka. Gelová modulácia nechtov pochádza z dentálnej medicíny a je založená na vytvrdzovaní gelu pod ultrafialovým svetlom. Jej prednosťou je prirodzený vzhľad, šetrnosť k nechtovému lôžku, ktoré môže pod gélovým nechtom voľne rásť.

Môžu umelé nechty bolieť alebo byť príčinou vzniku nechtovej plesne?

Poškodené umelé nechty sú ideálnym miestom pre infekciu, preto je dôležité dbať na odporúčania nechtovej kozmetičky a odrastené nechty si včas nechať doplniť. Poškodenie alebo oslabenie prirodzených nechtov často spôsobuje neodborná príprava na modelovanie nechtov.

Ako sa správne starať o umelé nechty?

Dĺžku nechtov prispôsobte druhu Vašej práce. Predchádzajte nárazom a naučte sa pri písaní na klávesnici, otváraní dverí či kufra auta používať brušká prstov. Pri práci s čistiacimi prostriedkami vždy používajte ochranné rukavice. Gelové nechty si nestrihajte ani neštikajte. Na skrátenie nechtu nepoužívajte nekovový pilník. Ak sa Vám necht nalomí alebo inak poškodí, nesnažte sa opraviť ho svojpomocne, vystavujete sa tak riziku infekcie. Ak sa rozhodnete pre gelovú moduláciu, nezabudnite na jej včasné doplnenie, termín si dohodnite hneď pri prvej návšteve.

Ktorá nechtová procedúra je aktuálne najpopulárnejšia?

V súčasnosti jednoznačne vedie japonská manikúra. Táto skrášľovacia procedúra podporuje prekrvenie a rast nechtov. Prostredníctvom prírodných ingrediencií ako sú včelí vosk, kremičitá hlinka, parafín, glycerín, panthenol, vitamíny A, E, H a provitamín B5 dodáva nechtom výživu a lesk. Na nechty sa nanáša postupne v niekoľkých vrstvách. Na záver sa na pokožku v okolí nechtového lôžka nanesie výživový olej. Táto kúra sa po dvoch až troch týždňoch opakuje. Dva dni po tejto procedúre si môžete nechty upravovať bežným spôsobom. Po krátkom zaučení si japonskú manikúru dokážu šikovné ženy a dievčatá aplikovať aj samostatne.

spracoval: M. P.line
line

Diskusia


forum 13.05.2013: admin, Diskusia k článku "Elegantné nechty patria k žene"rightend