startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Drahokamy narodenia - II. časť

line

svadobné prstene
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Každá nevesta, ktorej záľubou je mágia a všetko s ňou spojené, bude možno rozmýšľať nad tým ako túto mágiu začleniť aj do svojej svadby. Ak aj Vy patríte k týmto nevestám, môžete využiť magickú silu kameňa vsadeného v prsteni.

peridotJúl

Júl dostal do vienka rubín - drahokam ochrany a harmónie. Jeho sýta červená farba sa už od najstarších čiat spája s odznakmi kráľovskej moci a výnimočného postavenia.

August

Peridot je drahokamom ochrany proti zlým mocnostiam a nočnej úzkosti. Kedysi sa verilo, že umocňuje účinky liečivých mastí a lektvárov. Jeho limetková farba je dôsledkom pôsobenia vulkanickej činnosti. Vďaka tomu z neho sála zvláštna energia.

September

Zafír je kameň narodených v septembri. V minulosti sa tento drahokam často spájal s vierou a jej čistotou, dokonca povzbudzoval prorocké schopnosti. Čím žiarivejší drahokam, tým pevnejšia je vraj aj viera jeho nositeľa. Zafír je skvelým doplnkom šperkov z bieleho zlata a platiny. Farba tohto kameňa sa však neobmedzuje len na modrú.

Október

Opál je kameňom čistoty nádeje a nevinnosti. Tento drahokam vraj má schopnosť uzdravovať city a obnovovať priateľstvá, vďaka čomu si našiel svoje trvalé miesto v ľudovej mágii. Farba opálu býva väčšinou tmavá alebo svetlá. Každý z uvedených variantov však obyčajne obsahuje aj niečo z tohi druhého, vďaka čomu sa tento kameň teší zaslúženej pozornosti.

November

Kameňom tohto mesiaca je topás, kameň zdravého rozumu, života a uzdravenia. Starí gréci ho spájali s fyzickou silou, inde sa tomuto drahokamu pripisovala aj shopnosť urobiť svojho nositeľa v životu nebezpečných situáciách neviditeľným. Drahokam sa vyskytuje v zlatej, modrej, bledozelenej a červenej farbe.

December

Kameňom posledného mesiaca v roku je tyrkys. Tento drahokam sa v minulosti často spájal so šťastím, priaznivým osudom a dostatkom. Jeho farba kolíše od svetlomodrej po zelenomodrú, vďaka čomu je ceneným prírastkom každej šperkovnice.

autor: M. P.

Drahokamy narodenia - I. časť


line
line

Diskusia


forum 29.12.2006: admin, Diskusia k článku "Drahokamy narodenia - II. časť"rightend