startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Doplnky – módne hity

line

svadobné šaty
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Nielen šaty robia nevestu, doplnky sú jej dôležitou súčasťou. Zdôrazňujú jedinečnosť nevesty. V roku 2006 bude viesť mnohoúčelnosť a všestranné využitie doplnkov.
Vlastná identita nevesty a zosobnenie svadobnej hostiny je jednoznačným módnym trendom. Preto sa monogramy uplatnia pri každej príležitosti. Spletené začiatočné písmená mien novomanželov vryté do svadobných prsteňov, symbolizujú zviazanie dvoch životov. Táto symbolika však nevládne len prsteňom, ale dominuje i na tortách, v interiéroch. Všade kde je to aspoň trochu vhodné - na taškách, na svadobných oznámeniach, pozvánkach....

TiaraPreferuje sa dvojitá služba doplnkov. Kabelky už nie sú len miestom na doklady a make-up. Jemné rúčky sú zdobené štrasovými kamienkami alebo sú elegantne zapletené, či ich skrášľujú iné ozdobné variácie. Obtáčajú sa okolo zápästia a plnia funkciu náramku.
Tiary a korunky už nezdobia len účesy, ale voľne prechádzajú až ku krku a nahradzujú náhrdelník. Výberom tiary nie Ste obmedzená len na to, čo Vám ponúkajú v obchodoch. Existuje mnoho obchodníkov, ktorí Vám ju spravia na mieru a podľa Vašich predstáv. Trochu extravagancie pridajú konáriky perál, či krištálov vo vlasoch. Typická korunka je passé. Z materiálov sa využívajú nielen tradičné perly a krištály, ale aj hodváb a čerstvé kvety. Pri výbere myslite na to, že odnimateľný závoj je výhodou, hlavne ak ste sa rozhodli pre dlhšiu verziu.
Baretky, hrebene a spony oživujú sviežimi farbami atmosféru. Žiaru im dodávajú krištály.

Plédam dominujú umelé kožušiny, farebné štóly a šatky dodajú iskru bielym nevestám. Náušnice sa preferujú dlhé, visiace, "krištálové lustre". Obývačku predsa nemôžete nechať bez svetla. Aj státie pred oltárom by bolo obtiažne. Preto si vyberte veľkosť akú unesiete.
Všetky ozdoby nevestu zvýrazňujú a priťahujú pozornosť hostí, preto je dôraz kladený i na make-up. Ten je ešte dôležitejší ako doplnky. Jeho módne trendy sa však menia veľmi rýchlo. Nevestu najviac skrášli prirodzený make-up, ktorý len jemne podčiarkne krásu a výnimočnosť nevesty. Jemné pastelové Nechtyfarby zaručujú úspech. Vizážista Vám určite pomôže vybrať správne farby a zvýrazniť Vašu osobnosť.
Nielen make-up je ozdobou nevesty, ale aj nechty. Už dávno sa nekladie dôraz len na upravené nechty. Nechty sa stávajú doplnkom: s lakom sa dá vyčariť veľa, geometrické tvary sú in, nalepované kamienky a iné ozdoby tiež nezaháľajú. Treba však dbať na to, že nič netreba preháňať a nevesta by nemala pôsobiť dojmom vianočného stromčeka, i keď sa svadba koná v tomto období. Preto sa obmedzte len na niekoľko kusov doplnkov.
Kovom vládne striebro. Trbliece sa na šatách, náramkoch, náhrdelníkoch a korunkách. Dotvára romantický vzhľad nevesty a jeho jas a trblietanie pri večernom svetle unášajú nevestu do sveta princezien.
Perfektým riešením pre tanečný parket sú delikátne baletky. Ihličky väčšina neviest po obrade vymení za papučkové formy topánok bez opätkov, poprípade za topánky na oveľa nižšom opätku.

Mnohoúčelnosť vedie. Nemusíte sa tomuto svetovému trendu úplne podriadiť, ale určite je aspoň praktický. A niektoré novinky stojí za to vyskúšať. Pamätajte však, že nič netreba preháňať a nevestu aj tak najviac ozdobí prirodzená krása.

Autor: Katarína Nemjováline
line

Diskusia


forum 01.12.2005: Claudie, re: Diskusia k článku
forum 01.12.2005: admin, Diskusia k článku "Doplnky – módne hity"rightend