startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Darujte svetu úsmev

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

„Nie je ľahké vyčariť úsmev ľuďom, ktorí plačú“, povedala nedávno jedna moja priateľka a ja som si v tej chvíli ani neuvedomovala rozmer jej slov. Hmmm, smiať sa i cez slzy veru nie je ľahké. Tomuto „špeciálnemu umeniu“ sa treba naučiť. Ako? Cez úsmev darovaný svetu.

usmev_01Usmejte sa na svet

Začnite sa usmievať a svet vás bude vnímať ináč. Nebojte sa úsmevu. Hľadajte dôvod pre najkrajšiu ozdobu vašej tváre - pre úsmev. Úsmev nič nestojí, ale mnoho dáva.

Vytvorte piliere pozitívneho myslenia

Vytvorte pozitívny prístup k životu. Všetko sa začína v hlave. Obraz, ktorý si vytvárate o sebe, je obrazom sveta, v ktorom žijete. Aký svet si teda vytvoríte? Svet plný zachmúrených, mrzutých, neprajných ľudí, alebo svet, v ktorom je dostatok miesta pre všetkých?

Buďte jedineční

Pochybujete o sebe? Nemáte dôvod. Ste predsa jedineční. Stačí tak málo. Uveriť tomu. Ste jedineční, vedeli ste o tom?

Darujte si chvíľku pre seba

Darujte si chvíľku pre seba. Čas, ktorý darujete sebe je vzácny. Nebuďte na seba príliš prísni. Nato, aby ste „milovali“ svet, musíte najprv „milovať“ seba.

Zotrite smútok z tváre

Rozkvitnite v radosti. Slnko, svetlo, vôňa jari robia zázraky. Tak sa nadýchnite a dýchajte radosťou života. A máte dôvod na úsmev.

usmev_02Darujte si právo na šťastie

Áno, máte právo na šťastie. Šťastie je právom každého človeka. Nuž, nebojte sa dotknúť svojho šťastia. Možno práve v dotyku, ktorého sa bojíte najviac, je ukryté to, čo pre vás život pripravil.

A teraz si predstavte, že ste sa práve zobudili a vaša prvá myšlienka patrí predstave príjemného rána. Usmejte sa v duchu a vyskočte s radoťou v ústrety novému dňu. Potešte svoj obraz úsmevom v zrkadle. „Si krásny“, hovorí zrkadlo a objíma človeka, ktorý sa naňho práve pozerá.

A tak človek, ktorého tvár zdobí úsmev, oblieka telo do šiat a dunivými krokmi vychádza na ulicu. Ale beda. Zástup zachmúrených tvárí lepí sa na päty z každej strany. A tak úsmev napádajúci tváre zachmúrených ľudí, napĺňa ulicu radosťou šťastia. Chvíľka a úsmev sa šíri všade navôkol. Napáda ľudí a ťahá ich za ruku. A zrazu je jasnejšie, intervalom času preteká túžba. Túžba po ľudskom úsmeve. Nuž neváhajte. Darujte svetu úsmev a svet vám ho vráti.

autor: Bibiána Želiskováline
line

Diskusia


forum 16.10.2007: admin, Diskusia k článku "Darujte svetu úsmev"rightend