startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Cukrárska konfekcia - I. časť

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Pozoruhodná svadobná torta nemusí mať žiadnu z rekvizít opísaných v dnešnom článku, ale je to ďalšia príležitosť pre všetkých, ktorí chcú svoju svadobnú oslavu nejakým spôsobom ozvláštniť a urobiť ju jedinečnou.
postavicky na torteSvadobnú tortu môžete postaviť na porcelánový alebo sklenený stojan (možno sa práve vo vašej rodine nájde jeden ako rodinné dedičstvo). Ako ozdobu na svadobnej torty môžete použiť aj fotografiu novomanželov.

Ak máte šťastie na skutočne zdatného cukrárskeho majstra, môžete ho požiadať o repliku vášho obľúbeného architektonického skvostu či iného motívu. Rovnako ak máte radi cukríky, môžete svoj obľúbený druh použiť aj na výzdobu svadobnej torty.

"Čerešnička na torte"

Môžu byť tých najrôznejších motívov a tvarov od klasických až po gýčovité karikatúry, dokonca sa nájdu aj také, čo hrajú melódiu. Tortové postavičky po svadbe obyčajne slúžia ako rodinná pamiatka a často sa dedia z generácie na generáciu.

Ženíchova torta

Táto tradícia pochádza z juhu USA. Táto torta je obyčajne menšia a tmavšia ako jej „veľká sestra“, má bohatšiu náplň a posiela sa v ozdobných škatuliach ako výslužka hosťom. Existuje povera, že ak slobodná žena spí s kúskom tejto torty pod vankúšom, do roka a do dňa nájde svojho ženícha.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 16.02.2007: admin, Diskusia k článku "Cukrárska konfekcia - I. časť"rightend