startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Čo znechucuje mužov v manželstve

line

po svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Keď úspešne prejdete ohnivou skúškou randenia a zásnub, je čas zbierať sladké plody úspechu pod spoločnou strechou hniezdočka lásky. V skutočnosti sú prvé týždne po svadbe často menej idealistickou dobou „obrusovania okruhliakov“ po medových týždňov, keď vzrušenie opadáva a nastupuje rutina každodennosti a zdá sa akoby sa láska navždy vytratila.
Manzelsky bozkMôžete tomu zabrániť? Samozrejme, že áno. Stačí trochu vzájomnej ochoty, dobrej komunikácie a pre tú nežnejšiu polovičku domácnosti aj niekoľko nasledovných postrehov o mužskej povahe:

1. Nariekanie, dotieranie a kritizovanie sú trvalými stálicami v rebríčku tienistých stránok manželstva z pohľadu mužov, ktorí inak zo srdca ľúbia svoje manželky ale majú pocit, že ich city v manželstve bývajú málokedy opätované spôsobom, ktorý by ocenili. Muži rozmýšľajú analyticky a tak keď chcete, aby urobili niečo, im veľmi nevonia, skúste miesto rozkazovacieho spôsobu niečo navrhnúť. Príklad: Miesto nadávok za bielizeň povaľujúcu sa po zemi povedzte: „Veľmi by mi pomohlo, keby si špinavú bielizeň odniesol do koša.“

2. Snaha riadiť svojho partnera je hneď druhá v poradí. Manžel má rád nezávislosť, posedenie s kamarátmi, futbalové zápasy pod šírym nebom, ale jeho manželka by chcela, aby s ňou trávil každú voľnú chvíľu. Čo s tým?

Otvorene priznávame, že nájsť kompromis je ťažké, ale keď je Vaša polovička starostlivým otcom a manželom, neexistuje dôvod, prečo by si občas nemohol vyjsť z domu bez Vás. Keď muž odchádza z domu príliš často, je problém niekde inde.

3. Trestanie odoprením milovania. Milovanie patrí k najintímnejším častiam manželského vzťahu a jeho zneužívanie ako nátlakového prostriedku z ktorejkoľvek strany ho znehodnocuje. Ak je medzi partnermi nejaký problém, prediskutujte ho v pokojnej atmosfére, ale neuchyľujte sa k tomuto druhu pomsty. Prirodzenú autoritu si týmto spôsobom u svojho partnera určite nezískate.

par v posteli4. Keď Vaše city ovládnu rozum. Hovorí sa, že muži sú skôr racionálne a ženy citovo založené. Tento základný rozdiel dokáže často vyvolať nejeden „požiar“ pod spoločnou strechou. Určite nemá veľký zmysel odmietnuť ísť s manželom von len preto, že deň predtým nepochválil manželke nový účes. Na tom, že je žena skôr citovo založená, nie je nič zlé. Ale vtedy, keď sa rozumu zmocnia city, nemala by robiť unáhlené rozhodnutia, ktoré partnera len zbytočne rozčúlia.

5. Zabúdanie na svoju formu. Toto je citlivý bod, pretože sa to môže stať obidvom partnerom. Zamestnanie a starostlivosť o domácnosť a deti ich zamestná natoľko, že sa prestanú udržiavať vo forme. Riešenie môžete hľadať takisto spoločne. Dohodnite sa, že začnete spolu chodiť na prechádzku, alebo si dáte "rande" v posilňovni. To Vám pomôže nielen zostať vo fyzickej forme (ktorú Váš manžel určite ocení), ale je to aj ďalšia príležitosť ako udržiavať dobrú manželskú komunikáciu.

Je smutné, keď maličkosti spôsobia nezhody v manželstve, ale taký už je život. Keď sa však dvaja ľudia naozaj milujú, dokážu si nájsť spôsob, ako prekonať všetky prekážky a stáť pri sebe v dobrom ja zlom.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 18.01.2007: admin, Diskusia k článku "Čo znechucuje mužov v manželstve"rightend