startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Čo chcú nevesty vedieť o cvičení

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Tréneri vo fitnesscentrách po celom svete dostávajú od svojich cvičenkýň pravidelne sa opakujúce otázky. Nevesty rovnako ako ich budúci partneri sa snažia nájsť spôsob ako v čo najkratšom čase zhodiť čo najviac prebytočných kíl. Aj keď neexistuje instantný recept na štíhlu líniu, v nasledujúcom článku sa pokúsime ponúknuť Vám odpovede na najčastejšie otázky budúcich párov k štíhlej línii.
Fitness_01Svadbu plánujeme už na budúci mesiac, ako môžem dovtedy “zhodiť” 20 kíl? - Úprimne povedané, žiadate nemožné. Podobná odpoveď veľmi nepoteší, ale aspoň neklame. Za mesiac môžete poctivo zhodiť tak 4 kilá. Ak chcete viac, môžete sa dať na riskatnú drastickú diétu, ale ani to vám nezaručuje ideálne vysledky. Pri rýchlom zbavovaní sa tuku v krátkom časovom období totiž najprv strácate vodu a váhu, ale nespaľujete tuk! Náhlym úbytkom váhy tiež riskujete výrazne oslabenie organizmu a s tým spojené riziko, že ochoriete. Preto je lepšie pravidelne cvičiť a postupne naberať svalovú hmotu ako drasticky chudnúť.

Pri všetkých tých pripravách na svadbu vôbec nemám čas na cvičenie. Čo s tým? - Aj keď svadobné prípravy dokážu celkom pohĺtiť všetkých zúčastnených, netreba zabúdať ani na bežný život. Ak je to potrebné, znížte počet návštev do týždna, ale neprestávajte cvičiť. Skúste si nájsť aspoň 20 minút denne. Nemusíte sa obmedzovať len na tradičné formy cvičenia. Skúste sa so svojím partnerom zapísaž hoci na hodiny tanca. Zabijete tým naraz dve muchy jednou ranou. Nielen, že budete dobre vyzerať, ešte sa aj blisnete prepracovaným prvým tancom.

Ako si môžem efektívne vytrénovať vrchnú časť tela do svadobných šiat? - Žiaľ, tuk sa nedá zhadzovať selektívne. Ak máte pocit, že ste nabrali príliš v určitých partiách, musíte sa v prvom rade snažit spaľovať viac kalórií ako Fitness_02prijímate. Vyberte si nejaký prijateľný stravovací program a doplňte ho pravidelným cvičením (s aspoň dvoma cvikmi pre každú svalovú skupinu), prípadne použitím pásov na chudnutie alebo tréningového chodníka. S dobrým tréningovým programom môžete prvé výsledky spozorovat už po 4 týždnoch.

Pred svadbou sa potrebujem dostať do formy, ale nemám dostatočne silnú vôľu. Ako sa môžem prinútiť k pravidelnému cvičeniu? - Nájdite si tréningový program, pri ktorom sa dokážete vzájomne povzbudzovať. Ďalšou možnosťou je nájsť si osobného trénera. Ten vám dokáže zostaviť cvičebný program presne podľa vašich požiadaviek a potrieb. Jeho poctivé plnenie bude záväznejšie ako keby ste cvičili s priateľom, či budúcim partnerom. S cudzím človekom sa nemôžete len tak ľahko pohádať, ani sa uraziť, keď vám vytkne zameškanú hodinu.

Naše medové týždne plánujeme stráviť na pláži. Ako si môžem spevniť brucho a zadok do plaviek? - Ako sme už spomínali v predchádzajúcej otázke, váha sa nedá uberať selektívne. Zoštíhľovanie postavy treba chápať komplexne. K vhodným cviceniam pre zodpovedajúce partie skúste pridať cvičenie na lopte a ani tradičné kliky a “brušáky” vám neuškodia.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 10.08.2006: admin, Diskusia k článku "Čo chcú nevesty vedieť o cvičení"rightend