startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Cnosti dobrého manžela

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Ak hľadáte svojho životného partnera, ale aj v prípade, že ste ho už našli a chceli by ste si ho trochu "vylepšiť", prinášame dnes „zrkadlo dokonalosti“ alebo ako by mal vyzerať ideálny partner. My vieme, že ideály sú tu hlavne kvôli tomu, aby zostali nenaplnené, ale predsa, ako by sa vám páčilo žiť po boku dokonalého muža?

muz pri sporakuPraktický

Ste praktickým manželom? Nerobí Vám problém vymeniť žiarovku, dotiahnuť uvoľnenú stropnú lampu, kvapkajúci vodovod či pretekajúci splachovač na WC? Nerobí Vám problém vyniesť smeti aj vtedy keď Vás o to Vaša polovička nepožiada? Praktický manžel je v skutku ohrozeným živočíšnym druhom.

Starostlivý

Byť starostlivým manželom zďaleka neznamená len priniesť domov výplatu. Je to aj pripravenosť doplniť slabé miesta svojej polovičky. Má Vaša manželka práve plné ruky práce s deťmi? Skúste sa odlepiť od televízora či počítača a poumývajte riad, poskladajte si vlastné ponožky a vyžehlite, alebo zveste suchú bielizeň.

Pokorný

Arogantných mužov nemá nikto rád a dvojnásobne to platí v manželstve. Keď ste urobili chybu, je na mieste si to priznať. Mnohé ženy podobná reakcia navonok prekvapí, ale vo vnútri Vám budú určite vďačné.

Prispôsobivý

Hovorí sa, že život je zmena a nikde to neplatí viac ako v manželstve. Buď si nato zvyknete, alebo sa nikdy neprestanete diviť, kde to ste a ako ste sa tam dostali. Keď potom pozriete na svoju ženu a odmyslite si nezvratné zmeny spôsobené vplyvom prostredia a plynutím času, pod týmto povrchom nájdete ženu, do ktorej ste sa pred rokmi zamilovali. K dobrým vlastnostiam manžela patrí to, že sa dokáže prispôsobiť bez prílišného reptania a presúvania viny na svoju manželku.

par na plaziCitlivý

Že „chlapi neplačú“ do nás súkali od základnej školy. Pravda je však taká, že v manželstve to neplatí vždy. Citlivý manžel by mal predvídať citové potreby svojej manželky a snažiť sa ich naplniť. To mu často otvorí dvere vo vzájomnej komunikácie aj tam, kde by to nečakal.

Dobrý poslucháč

Táto vlastnosť je pre všetkých mužov pravdepodobne najväčšou výzvou. Muži sú od prírody racionálnymi "bytosťami", ženy sú skôr na vzťahy. Manželia často robia chybu, keď sa snažia pri rozhovore so svojou ženou „riešiť problém“ aj v príprade keď všetko, čo sa od nich očakáva je, aby zúčastnene počúvali a súcitili so svojou ženou.

Verný a obetavý partner

Dobrý manžel dokáže svojej partnerke v dlhodobom horizonte, že si ju naozaj váži tým, že drží dané slovo, plní svoje záväzky, je k svojej žene úprimný a primeraným spôsobom ju pustí do svojho sveta.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 07.03.2007: admin, Diskusia k článku "Cnosti dobrého manžela"rightend