startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Najčastejšie chyby pri farbení vlasov

line

svadobné účesy
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Veľa žien používa rôzne kozmetické prípravky na farbenie vlasov, aby tak vyzdvihli ženskú krásu. Ako každá skrášľovacia procedúra, aj farbenie vlasov má svoje riziká, o ktorých sa dozviete viac práve v tomto článku.
Farbenie vlasovNanášanie farby na špinavé, alebo spletené vlasy - starostlivo ošetrujte svoje vlasy aspoň mesiac pred farbením, farba bude na vlasoch lepšie držať. Pred farbením ich pre istotu ešte raz umyte. Suché a porušené končeky by sa mali ostrihať. Vlasy môžu byť pred farbením mierne vlhké.

Používanie vlasového kondicionéra tesne pred farbením - používanie vlasových kondicionérov niekoľko hodín pred farbením vlasov nie je dobrý nápad. Bezprostredne pred farbením by na vlasoch nemali byť žiadne syntetické látky, umytie šampónom by malo stačiť.

Výber farby na vlasy podľa modelky na obale výrobku - skúste sa radšej opýtať vo svojom kaderníctve alebo sa aspoň orientujte podľa odtieňa svojej pokožky.

Zanedbanie kontroly obsahu alergických látok - po výbere Vám sympatickej značky by ste nemali zabudnúť ani na alergický test. Skúste naniesť nepatrné množstvo farby na vlasy v zátylku. Ak miesto začne svrbieť alebo sčervená, hneď ho umyte. Test by ste nemali odkladať na poslednú chvíľu.

Nafarbenie celej hlavy bez malej skúšky na malom pramienku vlasov - nepodceňujte možnosť vopred vyskúšať si, či sa Vám vybraná farba naozaj hodí.

Farbenie vlasov_02Zafarbenie pokožky alebo šiat farbou na vlasy - chráňte svoju pokožku pred kontaktom s farbou na vlasy uterákom alebo igelitovým vrecúškom. Ako ochranu na citlivé miesta okolo uší a krku môžete použiť aj čistú kozmetickú vazelínu, alebo krém na ruky.

Výber farby, ktorá neladí s prirodzenou farbou vašich vlasov - farba na vlasy by mala byť o stupeň svetlejšia, ako je prirodzená farba vašich vlasov. Vyhnete sa tak nepríjemným kontrastom pri neskoršom odrastaní. To samozrejme neplatí v prípade, ak si chcete vlasy zafarbiť farbou úplne odlišnou od prirodzenej farby svojich vlasov.

Vypadávanie vlasov - po zafarbení vlasy vždy opláchnite studenou vodou, zabránite tak ich možnému vypadávaniu.

Prefarbovanie vlasov - v prípade, že vám zafarbenie vlasov neprinieslo požadovaný efekt, môžete na postupné zosvetlenie farby použiť odfarbovač.

Farbenie obočia a mihalníc - nepoužívajte farbu na vlasy na zafarbenie obočia.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 02.08.2006: admin, Diskusia k článku "Najčastejšie chyby pri farbení vlasov"rightend