startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Červenovlásky a farebná harmónia

line

svadobné šaty
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Máloktorá telesná črta človeka vyvolávala v dejinách krásy toľko predsudkov a podozrievania ako červené vlasy, ktoré sa už od staroveku spájali s nespútanou povahou a zmyselnosťou.
cervenovlaska-pri-notebooku_tsp78293677Takáto povesť sa ich drží možno práve kvôli tomu, že väčšina červenovlasých žije na severe, ktorý je považovaný za tradičné územie barbarov. Červenovlasí ľudia tvoria približne 2 % svetovej populácie a mnohí z nich sa každoročne zúčastňujú festivalu červenovlasých v Holandskom meste Beda.

Ak patríte medzi červenovlasé krásavice, možno Vás prekvapí fakt, že existuje viacero typov „ryšavosti“. Nasledujúce riadky Vám poskytnú návod, ako určiť svoj typ a na jeho základe si vybrať správny make-up i farby do Vášho šatníka. Získané vedomosti pre Vás môžu byť rovnako užitočné aj pri výbere svadobných šiat.

"Jesenný typ"

Vyznačuje sa matne medeným odtieňom červenej a slonovinovo sfarbenou pokožkou so zlatistým olivovým odtieňom. Rodine a priateľom sa páčite v neutrálnych zemitých odtieňoch, tekvicovej, olivovej a červenohnedej. Aj keď podobné farebné tóny Vám pristanú, v šatníku a na tvári nepôsobia prirodzene.

Prirodzená farebná kompozícia pre dámy Vášho typu vyniká malým kontrastom medzi odtieňom vlasov a pokožky. Líčenie tmavými olivovými odtieňmi urobí Vašu tvár nevýraznou. Preto uprednostnite khaki alebo zlatoolivový odtieň. Rúž s matným zemitým odtieňom nahraďte živším bronzovým tónom. Na líčka a pery použite menej výraznú koralovú červeň.

"Éterický typ"

Tento typ je stelesnením legendárnych krásavíc s tyrkysovo-modrými alebo smaragdovo-zelenými očami a bohatou hrivou ľahkých jasnočervených kučier. Pokožka týchto ušľachtilých bytostí býva často mliečne priesvitná, skôr belasá ako olivová. Vo Vašom šatníku prevažujú svetlejšie tóny ružovej, levanduľovej, mentolovo-zelenej alebo šedo-bielej. Farby jarnej záhradky pristanú Vášmu šatníku rovnako ako kvetinové tiene Vaším očiam, líčkam a perám. Vyhýbajte sa však výrazným mliečnym odtieňom a nahraďte ich zlatými.

"Anglická ruža"

Anglická ruža je heraldickým znakom Túdorovcov a zároveň výstižným opisom ženy s gaštanovými alebo medenými vlasmi, bledou pokožkou, ružovkastými líčkami a modrými, hnedými alebo šedými očami. Obdobne ako "jesennému typu", aj Vám pristanú tlmené farby. Vyhýbajte sa zlatistým odtieňom. Skúste sa inšpirovať farbami anglického kvetinového vzoru (Chintzu). Farby tejto tkaniny bývajú sýto ružové, maslovo-žlté, kosatcovo-fialové, či trávovo-zelené. Vaším očiam smiete dopriať jemné trblietavé žlté, levanduľovo-ružové, telové alebo zemité odtiene.

cervenovlasa-nevesta_tsp101375243

"Broskyňový krém"

Tento odtieň je typovým pólom "jesenného typu". Vlasy mávajú svetlejší ružovkasto-mangový, oranžovo-medený alebo svetlogaštanový odtieň. Oči tohto typu žien mávajú zelenú alebo orieškovú farbu. Ich pokožka býva svetlá s broskyňovo-zlatým odtieňom. V šatníku "broskyňového krému" by nemali chýbať teplé, ästredne sýte farby - odtiene jablkovo-zelenej, jasnej maslovo-žltej, broskyňovej alebo svetlomodrej. Pri líčení môžete zvýrazniť broskyňový odtieň svojej pokožky a medenú farbu vlasov pomocou prostredných tónov machovo-zelenej a hnedej. Nezabúdajte, že odtiene by mali byť len zľahka tlmené. Ak budú príliš tmavé, pôsobili by na Vás plocho.

"Vysoký kontrast"

Tento typ vyniká modrými, zelenými alebo šedými očami, slonovinovo-bielou pokožkou so zlatistým alebo svetloružovým odtieňom. Ten kontruje gaštanovému, karmínovo-červenému alebo vzácnemu červeno-čiernemu zafarbeniu vlasov. Vášmu šatníku pomôže vyniknúť čierna, pávia modrá, výrazná jablkovo-zelená, tmavooranžová, indigová, slivkovo-modrá alebo vínovo-červená. Váš make-up by mal nájsť rovnováhu tlmeného a jasne farebného spektra. Vyskúšať môžete škrídľovo-šedý odtieň spoločne so sýtymi tónmi telových, ružových a vínnych odtieňov (pomocníkom pri určení správneho odtieňa Vám môže byť vnútorná strana pery, alebo kvapka krvi z bruška prsta).

spracoval: M. P.line
line

Diskusia


forum 06.08.2009: admin, Diskusia k článku "Červenovlásky a farebná harmónia"rightend