startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Čaro platinovej obrúčky

line

svadobné prstene
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Pri kúpe snubného prsteňa či svadobnej obrúčky je veľmi dôležité zohľadniť životný štýl budúcej nevesty a aj životnosť vybraného kovu. Pre mnohé snúbenice je práve platina tou správnou voľbou. Biely masívny kov s vysokou hustotou sa na výrobu prsteňov používa v takmer čírej forme.
platinovy prstenPlatinová obrúčka sa nezanesie ani nevybledne a je ideálnym kovom pre ľudí s alergickými reakciami na iné kovy.

Prečo nie biele zlato

Možno Vás teraz napadne, že existuje aj biele zlato, ibaže to má úplne odlišné zloženie. Na rozdiel od platiny je zliatinou bieleho zlata s paládiom alebo striebrom. Po vytvorení je táto zliatina pokrytá vrstvou strieborného kovu zvaného ródium. Táto posledná vrstva sa obyčajne musí nanášať opakovane obyčajne za rok a pol, inak je obrúčka z bieleho zlata skôr šedá ako strieborná.

Prečo práve platinový prsteň

Na rozdiel od bieleho zlata je platina výrazne svetlejšia a keďže sa na výrobu obrúčky používa v čistej forme, časom nestráca svoju farbu ani kvalitu. Je síce pravda, že platina je vzácnejšia a teda aj drahšia ako zlato a teda aj svadobný prsteň z nej bude drahší, na kvalite sa neoplatí šetriť. Platinové svadobné prstene sú obľúbené pre svoju trvácnosť a trvalý lesk, ktorý sa dobre dopĺňa so širokou škálou drahokamov.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 30.01.2007: admin, Diskusia k článku "Čaro platinovej obrúčky"rightend