startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Buffetový svadobný stôl

line

svadobný stôl
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Tento štýl svadobnej oslavy Vám na rozdiel od tradičnej svadobnej hostiny nepridá starosti so zasadacím poriadkom.

Maso na tanieriPostačí Vám vedieť počet hostí (ktorých je obvykle menší počet ako pri honosných svadbách), aby ste zabezpečili dostatok stoličiek. Prípadne usaďte iba rodičov a starých rodičov (tí si zvyknú potrpieť na tradície) – samozrejme, že im vyberte čestné miesta.

Pri tejto recepcii sa pozvaní pohostia pri bufetových stoloch, kde si môžu vybrať aké jedlo chcú a koľko chcú, obslúži ich čašník alebo sa obslúžia sami. Podávajú sa rôzne druhy jedál – záleží len na vás. Typické sú šaláty, polievky, aperitívy, pokračuje sa hlavným jedlom a mäsom. Dezert sa podáva až keď je večera, či obed kompletný. V tom čase sa môže objaviť i ďalší stôl s nápojmi.

Podávanie jedál ohlasuje DJ alebo hostiteľ, spravidla uvádza otec nevesty (hoci na organizovaní sa podieľajú obe rodiny. Jedlo si ako prví vezmú nevesta so ženíchom, potom svedkovia, rodičia a starí rodičia. Pri väčšom počte hostí sú zvykom 2 bufetové „stanice“ na protiľahlých rohoch miestnosti, čím sa čakanie v radoch skráti.

Počas celého večera môžu byť pozdĺž miestnosti rozmiestnené stoly s rôznymi jednohubkami, ovocím, či zákuskami. Môžete podávať syr, keksy, slané pečivo, či šaláty. Alebo môžete pripraviť nejaké ľahšie typické jedlá rôznych krajín a stoly ozdobiť dekoráciami podčiarkujúcimi unikátnosť jedla. Napríklad orgiami pre japonské sushi, či mini sombrerami mexické jedlo.

Stanice s jedlom sú väčšinou prispôsobené tak, aby šéfkuchár mohol jedlo servírovať priamo z pariaceho sa hrnca, či priamo pred hladnými očami hostí krájať šťavnaté mäso.

Autor: Katarína Nemjová

Ďalšie typy svadobnej hostiny:

"Typická" svadobná hostina
Kokteilová recepcia


line
line

Diskusia


forum 14.03.2006: zuzaneta, re: Diskusia k článku
forum 08.11.2005: admin, Diskusia k článku "Buffetový svadobný stôl"rightend