startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ako sa profesionálne zbaliť na svadobnú cestu

line

po svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Po dlhých svadobných prípravách dúfame, že na svadobnú cestu toho bude treba zbaliť čo najmenej a teda, že s balením nebudú žiadne problémy. Veď to hlavné o čo nám na svadobnej ceste ide, je príjemné ničnerobenie v spoločnosti najmilovanejšej osoby. A naozaj stačí len niekoľko správne využitých minút, aby ste sa vyhli zbytočnému stresu a zbytočne si tým neskazili radosť z blížiacich sa „medových týždňov“.
Svadobna cesta_03Uprostred cestovnej horúčky človek ľahko zabudne na najbežnejšie potreby, akými sú napríklad základné lieky. V cestovnej lekárničke by rozhodne nemalo chýbať niečo na bolesť hlavy a všetky lieky, ktoré beriete pravidelne, pre každý prípad aj s určitou rezervou.

Rovnako je dobré mať po ruke najnovšie číslo obľúbeného časopisu, alebo knihu, ku ktorej ste sa dlho nevedeli dostať. Do príručnej batožiny patria aj všetky šperky, pas a iné potrebné doklady, letenky, cestovné a lodné lístky. Ak je to možné, treba mať zo všetkých dokladov dvojitú kópiu, jednu pri sebe a jednu v batožine.

Kto sa chystá na zahraničnú "dovolenku" po prvýkrát, často zabudne, že je dobré mať vo svojom kufri niečo zo šiat toho druhého pre prípad, že by sa jeden kufor cestou „zatúlal“ pri prípadnom prestupovaní. Tak budete mať vždy po ruke aspoň to najnutnejšie.

Ak strávite medové týždne pri mori, určite si nezabudnete pribaliť plavky, ale často sa zabudne na skutočnosť, že v hoteli sa môže nachádzať aj kvalitná posilňovňa a aj do nej sa treba vedieť obliecť. Nezabudnite preto na teplákovú súpravu a tenisky. Nejaké to tričko si môžete kúpiť aj na mieste ako suvenír.

Ak väčšinu svojho času trávite v prítmí takej či onakej kancelárie, prudký slnečný kúpeľ by vám mohol chvíle oddychu a zábavy nepríjemne naštrbiť. Pri balení preto nezabudnite na opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom, slnečné okuliare a klobúk so širokým okrajom.

V závislosti od destinácie, ubytovania a spoločnosti sa móda na svadobnej ceste väčšinou uspokojí s bežným denným oblečením a večerným šatníkom vhodným pre diskotéku, formálnu večeru či kultúrne vyžitie. V praxi to znamená dva páry topánok pre každého, spoločenské šaty a oblek prípadne smoking. Tieto odevy je dobré zabaliť do igelitových vriec, aby sa pri ceste nepokrčili. V prípade, že svadobná cesta bude mať charakter poznávacieho zájazdu, nezabudnite ani na pohodlnú vychádzkovú obuv.

Pri zbieraní spomienok do fotoalbumu sa vám určite hodí nejaká tá pamäťová karta do digitálneho fotoaparátu navyše, prípadne aj jednorázový fotoaparát pre prípad, že sa chystáte fotiť na miestach, kde by sa váš drahý elektronický miláčik nemusel cítiť najbezpečnejšie.

Hľadanie batožiny môže byť niekedy veľmi zložité, preto by ste mali mať svoju batožinu viditeľne a kvalitne onačenú menom a adresou alebo farebným monogramom. Kontaktnú adresu je dobré dať pre každý prípad aj dovnútra, nielen na vonkajší štítok, ktorý by mal byť čitateľný ale hlavne pevne prichutený.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 18.10.2006: admin, Diskusia k článku "Ako sa profesionálne zbaliť na svadobnú cestu"rightend