startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Alternatívy k svadobným prsteňom

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Aj keď je vzájomná výmena prsteňov v prítomnosti svedkov po stáročia neodmysliteľnou súčasťou svadobného obradu, aj v tejto oblasti sa nájdu výnimky. Môže sa stať, že jeden z partnerov nenosí šperky, je alergický na kovy, alebo jednoducho obaja tužia po netradičnom symbole svojho vzájomného spojenia.

svadobny privesokTetovanie

K obľúbenej náhrade tradičného manželského puta najmä medzi hviezdami strieborného plátna patria svadobné prstene vo forme tetovania. Takýto „svadobný prsteň“ dá najavo všetkým, že ste o pevnosti svojho zväzku naozaj presvedčení a pripravení za každých okolností pracovať na jeho upevňovaní v „dobrom aj v zlom.“ Pri tvorbe svadobného tetovania sa môžete nechať inšpirovať prírodnými vzormi (odkaz: Keltské svadobné prstene a ich symbolika) alebo si môžete nechať vytetovať svoje mená na časť svojho tela. Ďalšou možnosťou je vytetovanie nejakého obrázku rozdeleného na dva časti tak, že tento obázok bude kompletný len v tom prípade, ak sa časti, na ktorých je obraz vytetovaný, spoja (napr.: ramená partnerov).

Náušnice

Aj keď sa náušnice od obrúčok na prvý pohľad nemusia príliš líšiť, môžu svojím spôsobom budúcim partnerom pripomenúť, aby vždy pozorne počúvali jeden druhého. Sluch je rovnako dôležitým ľudským zmyslom ako dotyk a život bez neho by bol oveľa chudobnejší.

Prívesky

Prívesky sú vďaka svojmu pestrému výberu vítanou voľbou pre tých, ktorí chcú symbol svojho šťastia nosiť "na krku". Určite sa medzi nimi nájdu aj také, ktoré budú mať symbolický význam pre oboch, prípadne budú ešte rozdelené na dve polovice, takže každý z vás bude mať tú svoju časť stále pri sebe.

Ďalšie nápady

K iným spôsobom ako dať najavo partnerský vzťah patrí zmena priezviska. To môže byť symbolom nového začiatku a symbolickou formou dôležitého životného obratu. Výmena cenného majetku je prejavom spojenia rodín ženícha a nevesty. Patrí k svadobným rituálom najmä v oblastiach stredného východu. V niektorých prípadoch môžeme výmenu cennosti nahradiť symbolickými predmetmi ako sú sviece, kvety alebo listiny.

spracoval: M. P.line
line

Diskusia


forum 14.11.2007: admin, Diskusia k článku "Alternatívy k svadobným prsteňom"rightend