startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Alternatívy k svadobnému závoju

line

svadobné účesy
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Sú nevesty, ktoré nerady splývajú s davom a nechcú pri svadobnom obrade za sebou vliecť dlhý závoj. Možno aj vám behá mráz po chrbte pri pohľade na ceny svadobných závojov, alebo patrite k nevestám, ktoré kráčajú k oltáru po druhýkrát a rozhodli sa, že tentokrát to bude bez závoja. Pre všetkých ponúkame niekoľko možných riešení.
banner
Svadobny uces_02Všetko záleží na tom, aký typ účesu si naplánujete pre svadobný deň. Či už sa rozhodnete pre vyčesané kučery Grace Kelly, vrkoče vo francúzskom štýle, elegantný cop, uzol, voľne splývajúce pramene hustých kučier, alebo organizované pramene hladkých vlasov, máte vždy na výber z viacerých účesov vhodných pre nevestu.

Svadobný diadém

Každá nevesta sa chce vo svoj svadobný deň cítiť ako princezna a najlepšou cestou ako to dosiahnuť, je práve drahými kameňmi osadená svadobná korunka zo vzácneho kovu. Mnohé hviezdy strieborného plátna žiaria práve v nej na obálkach časopisov. Aj v časopisoch o svadbe môžete vidieť všetky možné varianty svadobného diadému: od nenápadných a jednoduchých až po výstavné kusy astronomickej hodnoty, o ktorých priemerná nevesta može len snívať. Aj keď štýlovo medzi svadobnými korunkami aktuálne vedú jednoduché typy, stále platí, že peknú korunku tvoria hlavne starostlivo vybrané drahokamy. Dnes sú v obľube hlavne tie pestrofarebné. Možno aj preto, že „niečo modré“ zo známeho anglického porekadla o manželskom šťastí je takto neveste vždy na blízku.

Čelenky

Hladké saténové čelenky v bielej, alebo slonovinovej farbe, v ľahkých odtieňoch ladiacich so svadobnými šatami, alebo kyticou, kovové sponky jednoduché, alebo zdobené perleťou či korálkami, ktorými môžete dlhé vlasy zopnúť v tyle, sú tiež ľahko dostupnou možnosťou, ako si skrášliť účes za rozumnú cenu.

Ozdoba ladiaca s motívom svadby

TiaraV prípade, že miestom obradu bude pláž, môžete toho využiť a zvoliť si ozdoby, ktoré ladia s prostredím. Istá nevesta sa nechala inšpirovať románom „Dary mora“ a našla si sponu do vlasov v tvare morskej hviezdice. Okrem toho sa dnes dajú zohnať aj svadobné korunky s motívmi mušlí a hviezdic, alebo s morom súvisiacich drahokamov. Ihlice do vlasov zdobené drahými kameňmi, alebo perlami, kryštálmi, alebo kvetinovými motívmi, môžu byť tiež zaujímavým doplnkom nevestinho účesu.

Kvety

Čerstvé kvety môžete použiť na spevnenie uzla, alebo copu. Niektoré nevesty si nechávajú do vlasov zastoknúť veľkú ružu, alebo gardéniou zdobenú sponu. Rovnaký efekt možno dosiahnuť aj pomocou umelých kvetov z hodvábu, ktoré však na rozdiel od tých živých nebudú prirodzene voňať. Pre svadobný obrad v záhrade môže nevesta použiť hoci len jednu veľkú sedmokrásku, gerberu. Nájdu sa aj nevesty, ktoré si ako ozdobný doplnok vyberú obľúbený kvet svojej mamy. Bez ohľadu na to, či dá nevesta prednosť vyčesaným, alebo voľne spusteným vlasom, pekný kvetinový veniec z výraznych kvetov tiež poteší oko prítomných hostí.

Vlasové kreácie

Stále viac neviest s priemerne dlhými vlasmi sa rozhoduje pre rôzne typy príčeskov a umelých vrkočov, z ktorých šikovní kaderníci dokážu vytvoriť hotové umelecké diela plné vĺn a kučier, ktoré zaručene dodajú už aj tak mimoriadnej udalosti punc jedinečnosti.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 27.02.2006: admin, Diskusia k článku "Alternatívy k svadobnému závoju "rightend