startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Aký účes sa najviac hodí k Vášmu závoju?

line

svadobné účesy
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Jeniffer Anistonová nechala svoje rozčesané vlasy voľne splývať pod krátkym závojom z jemnej čipky, Rebecca Romijn si vyčesané vlasy ozdobila čelenkou a kaskádovým závojom z čipky. Ale čo s nevestami, ktoré nepatria medzi filmové hviezdy, ktoré majú po ruke celý zbor kaderníkov a štylistov?
Svadobny uces_01Klasicky učesané vlasy s čistými líniami a nadčasovou eleganciou sú medzi nevestami stále obľúbené a hodia sa k viacerým typom závojov.

Pri klasickom účese netreba zabúdať na zladenie typu účesu s typom tváre. Ak máte okrúhlejšiu tvár, hodia sa k Vám uhladenejšie účesy s dlhším závojom. S užšími tvárami ladia nadýchanejšie účesy a plochejšie závoje. Naozaj dobrý kaderník vždy ponúkne niekoľko rôznych možností.

Závoje dlhšie ako po pás (pelerína, ballet) sú ťažké a pevnejšie účesy s hrebeňom ich lepšie nesú. Inou možnosťou ako udržať zložitý závoj na hlave sú vlasy do uzla alebo stočených vrkočov.

Máte radi umelecké diela z dlhých vyčesávaných vlasov zapletených do zložitých vzorov? Buďte bez obáv. Väčšina dlhých závojov unesie aj takéto úlety. Nadôvažok môžete miesto ukrytia vlasov pod závoj upevniť závoj vlasmi.

Francúzsky uzol je účes, pri ktorom sa vlasy viažu do krátkeho vrkoča, ktorý sa potom upevní pozdĺž hlavy. Nevesta, ktorá si zvolí tento typ účesu určite neoľutuje. Tento účes vyzerá veľmi atraktívne a dobre sa hodí k dlhším a kratším závojom.

Svadobny uces_02Ak sa rozhodnete pre romantický vzhľad voľne spustených vlasov, nezabudnite použiť trochu gélu, aby ste predišli ich roztrapateniu. Voľne spustené vlasy sa hodia takmer ku každému typu závoja s poznámkou, že závoj by mal byť vždy dlhší ako vlasy.

Dobrým kompromisom medzi voľnými a vyčesanými vlasmi môže byť niekoľko účesov, keď je časť vlasov upravená do niektorej formy vrkoča a časť splýva dozadu. To, či  vytvarujete vlasy do vrkoča, alebo použijete ozdobný hrebeň, je len na Vás. Ak sa neviete rozhodnúť, možno Vám pomôže, že veľa neviest v súčasnosti strieda obidva štýly. Vlasy si nechávajú vyčesať pred obradom a na svadobnú hostinu prídu s voľným účesom.

Vlasový styling pomáha hlavne nevestám s krátkymi vlasmi. Krátke účesy majú totiž skôr šancu vyzerať ako „vrabčie hniezdo“. Hodci ich vyžehlia, použijú kulmu alebo inak upravia, dajte si pozor, aby ste si ich cez noc nepokazili. Na krátkych vlasoch obzvlášť vynikajú drobnými kryštálmi zakončené vlasové ihlice, rovnomerne rozmiestnené po celom účese.

Nevestám s krátkym účesom pekne pristane kratší závoj, ale rozhodne to nie je jediná možnosť. Aj v kaskádovom závoji môže vyzerať rovnako dobre. K ďalším možnostiam patrí čelenka a veniec z kvetov.

Jednoznačnými favoritmi v oblasti vlasového príslušenstva sú čelenky tesne nasledované hrebeňmi, klipmi, ozdobnými tyčinkami, ihlicami do vlasov. Spoločne s temer nekonečným počtom účesov má každá nevesta bohaté možnosti výberu.

Autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 12.01.2006: Claudie, re: Diskusia k článku
forum 12.01.2006: admin, Diskusia k článku "Aký účes sa najviac hodí k Vášmu závoju?"rightend