startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ako zaujať ženu jedináčika

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Poradie v akom sa deti v rodine narodili, má výrazný vplyv na Vašu osobnost. Prvorodené deti sú vraj inteligentnejšie a cieľavedomejšie ako ich súrodenci a rovnako to platí aj v prípade, že ste jediným dieťaťom svojich rodičov.
Dcera s otcom1. Dajte jej pocítiť, že je výnimočná.

To je dobrá rada pre správanie sa k ženám všeobecne, ale obzvlášť to platí pre jedináčikov. V detstve totiž bývajú v centre pozornosti, nemajú konkurenciu a tak si ich rodičia strážia ako oko v hlave a chvália ich na každom kroku. Prvé vytriezvenie príde často až v škole, keď sa táto pozornosť vytratí a oni zrazu zistia, že sú len zrnkom piesku na púšti. Na záujem o svoju osobu v neskoršom veku budú zväčša reagovať kladne.

2. Nečakajte, že budú poslušne stáť v pozadí

Ženy jedináčkovia sú rodené pedantky a chcú byť najlepšie vo všetkom, čo robia. Ak chcete byť v partnerskom vzťahu Vy ten obdivovaný a jej prenechať rolu „poslušného prívesku“, ktorý na Vás budú všetci obdivovať, radšej si nájdite niekoho iného. Jedinej dcére rodičov môžete byť rovným partnerom, ale na to aby ste z nej urobili svoj verný tieň, je príliš ambiciózna.

3. Dajte jej priestor tam, kde ho potrebuje

Aj keď si tento bod môže protirečiť so všetkým, čo sme doposiaľ uviedli, jedináčikovia potrebujú aj dosť času osamote. Ako deti zo všetkého najradšej sedeli v knižnici svojich rodičov, kde čas a svet okolo prestal existovať a zábava vo veľkom ich často vyčerpávala až odradzovala. Preto občas potrebujú vypnúť a nekomunikovať s okolím. Nemajte im to za zlé a neberte to osobne, budú Vám za to vďačné.

4. Majte strpenie s jej puntičkárstvom

Ženy jedináčikovia bývajú veľmi pedantné a cieľavedomé, zamerané na svoj cieľ, čo môže byť vo vzťahu príčinou častého iskrenia. Jednoduché posedenie s priateľmi sa tak ľahko zmení na projekt, ktorý sa môže podobať až na vojenskú akciu. Tak ako Vám ona uprace, by neupratala ani čata profesionálnych upratovačiek. S takýmto zmyslom pre detail, sa jednoducho treba zmieriť.

Kupel5. Príliš ju nerozmaznávajte

Aj keď prejav náklonnosti zohreje srdce každého človeka, u jedináčikov to s tým netreba preháňať. Jedináčikovia sú experti na dosiahnutie svojich cieľov. Ani sa nenazdáte a omotajú si Vás okolo prsta a jedného krásneho dňa zistite, že je z Vás na všetko ochotný lokaj jej veličenstva.

Nezabúdajte, že intelekt a kreativita sú pre jedináčika dôležité. Rodičia sa obyčajne o zdravie a bezpečnosť prvorodeného dieťaťa obávajú viac ako o ich neskorších súrodencov a tak sa často stáva, že si ich miláčikovia nájdu bezpečné interiérové záľuby ako knihy, písanie, prípadne v sebe objavia umelecké vlohy, ktoré majú ďaleko od nočných žúrov, všetkých športov a svetiel diskoték. Žena jedináčik si bude zakladať na svojej inteligencii a Vy urobíte dobre, keď sa budete smiať jej vtipom a chváliť jej dôvtip.

Zapôsobiť na jedinú dcéru svojich rodičov často nie je jednoduché, ale na druhú stranu, taká žena býva inteligentná, kreatívna a svojmu partnerovi oddaná. Tieto vlastnosti určite stoja za námahu, hlavne ak druhá strana má záujem.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 19.01.2007: admin, Diskusia k článku "Ako zaujať ženu jedináčika"rightend