startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ako ušetriť na kvetinovej výzdobe

line

výzdoba
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Na kvetinovej výzdobe môžete začať šetriť ešte skôr, ako sa vyberiete hľadať svojho dodávateľa tejto kvetinovej výzdoby. Môžete začať napríklad tým, že si namiesto konkrétneho druhu kvetov nájdete kombináciu obľúbených farieb a podľa aktuálnych možností poskladáte kvetinovú výzdobu, ktorá nielen poteší oko, ale zároveň nezruinuje stanovený rozpočet.
kvetyPredovšetkým treba zistiť, aké druhy kvetov budú v plánovanom čase najdostupnejšie. V jari to môžu byť napríklad narcisy, v lete cínie a až do jesene sú vždy štýlovou voľbou hortenzie a slnečnice. Ak plánujete svadbu v septembri, možno by sa vám páčili intenzívne voňajúce konvalinky. Aj v zime si môžete vybrať z bohatej ponuky zelene a ozdobných kríkov s bobuľami.

Kytice z jedného druhu nielenže vyzerajú sviežo, ale obyčajne sú aj lacnejšie. Ak pripravujete kvetinový aranžmán z niekoľkých druhov kvetov, obyčajne budete musieť počítať s určitou rezervou. Preto keď chcete ušetriť na kusoch, vyberajte si kvety s veľkými okvetnými lístkami ako sú pivónie, slnečnice, georgíny s bohatými pukmi a slabšou stonkou. Hlavičky kvetov sa často dajú nahradiť sušeným ovocím, bukvicami alebo šípkami.

Ďalším spôsob ako zoštíhliť náklady na kvetinovú výzdobu, je použiť na zviazanie rôznofarebné stužky. V prípade, že si ako budúca nevesta želáte prevažne modré kvety, nemáte za normálnych okolností príliš na výber. Ale stačí použiť malý trik a skombinovať modré stužky s bielymi pivóniami alebo ľaliami a váš sen sa stane skutočnosťou.
Svadobný obrad je dobrou príležitosťou na využitie obľúbených sezónnych druhov kvetín. Pohľady všetkých sa budú väčšinu času beztak upierať na nevestu a botanické rarity v kvetinovej výzdobe zostanú v jej tieni. Obľúbeným okrasným kvetom k oltáru do kostola býva napríklad gypsomilka metlinatá alebo krarafiaty do vencov používaných na výzdobu kostolných dverí. Ak je miestom vášho svadobného obradu historická budova, netreba to s výzdobou príliš preháňať. Podstatné je vyzdobiť cestu pre ženícha a nevestu.

Pri svadobnej hostine venujú hostia pravdepodobne najviac pozornosti výzdobe svadobného stola. Okrem lúčnych alebo záhradných kvetov môže ako nenáročná výzdoba svadobného stola poslúžiť aj naklíčená pšenica v plytkých kvetináčoch, ktorá dokáže rozvinúť do krásy už do 10 dní po zasadení. S tvarom, materiálom a kvetináčom sa dá pohrať na tisíc spôsobov. Na aranžovanie rôznych druhov kvetov môžete použiť modelársku penu, rôznofarebný piesok či rôznofarebné druhy kameňov alebo čajových sviečok.

Kvetinová výzdoba patrí k najvýznamnejším prvkom svadobnej oslavy. Kvety dodávajú miestu svadobných osláv neprehliadnuteľnú farebnosť, oživenie a navodzujú príjemnú náladu, preto sa s jej prípravou rozhodne neoplatí čakať na poslednú chvíľu.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 13.03.2008: admin, Diskusia k článku "Ako ušetriť na kvetinovej výzdobe"rightend