startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ako si získať sympatie nových súrodencov

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Delili sa o izbu, bunker na strome, psa aj zadné sedadlo auta na rodinných výletoch. Mali spoločné tajomstvá aj tajné vtipy. Vedia sa na smrť pohádať aj zadúšať sa od smiechu.
banner

SestryVáš budúci partner a jeho alebo jej súrodenci poznajú jeden druhého ako vlastnú dlaň. Je medzi nimi silné puto, ktoré sa budovalo dlhé roky. Otázka znie: Ako sa príchod človeka „z vonku“ odrazí na súrodeneckých rodinných vzťahoch?

Skôr ako sa pustíte do nadväzovania vzťahov s novými súrodencami, musíte si uvedomiť hĺbku ich vzťahu. Medzi súrodencami sa vytvára neobyčajné silné puto, aké by ste v iných typoch vzťahov nenašli. Priatelia sa pohádajú a priateľstvo sa rozpadne. Naproti tomu súrodenecké puto vydrží aj dlhodobé spory a láska a záujem medzi súrodencami neustane. Skúste teda rešpektovať túto skutočnosť pri komunikácii s novými súrodencami. Nebudete sa potom cítiť z ich strany ohrození alebo na nich žiarliť. Váš partner miluje svojich súrodencov spôsobom, ktorý nijako nezmenšuje jeho, či jej lásku k Vám.

Ale prečo sa zdá komunikácia so súrodencami partnera ohrozujúca? Všetci ľudia sú totiž veľmi citliví na vzťahy, ktoré vznikajú medzi 9. a 10. rokom života. Keď vstúpite do manželstva, súrodenci Vášho partnera sa stávajú Vašou novou skupinou „rovesníkov“. Súrodenci Vás môžu posudzovať rovnako ako Vás môžu posudzovať Vaši rovesníci. Súrodenci tiež často mávajú veľký vplyv na názory Vášho partnera.

Ako môžete svojich nových „súrodencov“ stimulovať k tomu, aby Vás mali radi? Nespoliehajte sa na svojho partnera a nečakajte ani, že súrodenci začnú ako prví.
V prípade, že má Váš vyvolený sestru, pozvite ju na obed, alebo choďte spolu nakupovať, choďte spolu na bicyklovú túru, alebo si spolu zabehajte. Robte veci, ktoré Vám umožnia spolu komunikovať a spoznávať sa. Hľadajte spoločné záujmy a prejavujte dobrú vôľu. Vytvorte si svoje vlastné puto.

HadkaDružnosť je skvelá vec, ale vo všetkom treba poznať mieru. Ak Váš partner musí ísť aspoň raz do mesiaca na futbal so svojim bratom, alebo Vaša partnerka vedie siahodlhé telefonické diskusie so svojou sestrou, dajte im na to priestor. Určite tým získate body k dobru.

Budovaním vzťahov zo súrodencami svojho partnera im dávate najavo, že sú pre Váš vzťah dôležití. Preto na nich netreba zabúdať pri žiadnej významnejšej oslave, alebo rodinnej udalosti. Svadba je určite prvou z nich. Pošlite im pozvánku, prideľte im významné úlohy medzi svadobčanmi, zaujímajte sa o ich názor. Pozvite ich aj na rozlúčku so slobodou, snúbenecké posedenie. Pošlite im pozdrav zo svadobnej cesty a keď sa budete vracať domov, nezabudnite na nejaký pekný suvenír.

V prípade, že nechystáte svojmu partnerovi nečakanú oslavu, nie je príliš dobrý nápad hovoriť o tom pred jeho súrodencami bez toho, aby o tom vedel. Vyhnite sa hlavne sťažnostiam na jeho adresu a vôbec čohokoľvek ponižujúceho. Ak máte nejaký problém vo vzájomnom vzťahu, hovorte radšej len o tom, čo povedie k jeho konštruktívnemu riešeniu.

Ak máte pocit, že Vás Vaši noví súrodenci nemajú príliš v láske, je čas požiadať o pomoc partnera. Ak je to veľký problém, skúste sa o ňom rozumne porozprávať tak, že si vypočujete názory oboch strán.

Je dosť možné, že sa stane niečo úplne opačné. Súrodenci Vášho partnera Vás majú radi až príliš. Ak Vám stále klopú na dvere s tým, že niečo potrebujú, je čas určiť pevné hranice. Povedzte im, že máte radi ich spoločnosť, ale potrebujete aj trochu súkromia. Aj keď sú dobré vzťahy s najbližšou rodinou dôležité, vzťah s Vaším partnerom je vždy na prvom mieste.

Autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 27.12.2005: admin, Diskusia k článku "Ako si získať sympatie nových súrodencov"rightend