startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ako si čo najviac vychutnať svadobný deň

line

o svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Koľkokrát počujete od novomanželov, že si zo svojej svadby veľa nepamätajú? Tento fenomén zdá sa postihuje viac nevesty ako ich mužské polovičky. Budúce manželky trávia celé mesiace plánovaním akých hostí pozvať k svadobnému stolu, čo im ponúknuť, čím ich zabaviť a pri tom všetkom zabúdajú na seba.
Stastni novomanzeliaExistuje veľa spôsobov, akými si vopred zaistiť, že si nevesta odnesie zo svadby viac spomienok.

Nevesta má veľa “dobrých” príležitostí ako skončiť so “svadobným oknom”. Svadobný deň sa môže začať totálnym chaosom, všetci okolo nej budú vzrušení a nervózni zároveň. Každý bude niečo chcieť, kontrolovať, pýtať sa, hľadať a zaujímať sa, či nevestine šaty sedia správnym spôsobom na tých správnych miestach. Nervozita stúpa o to viac, o čo viac spoločného úsilia bolo venovaného do svadobných príprav.

A uprostred všetkého diania stojí nevesta so svojím vlastným vnútorným napätím a nervozitou. Budú všetci na svojich miestach? Bude prítomným hosťom chutiť svadobné menu? Podobnými otázkami sa často trápi už aj tak dosť vystresovaná myseľ budúcej manželky.

Riešenie problému spočíva v správnom spôsobe plánovania a dobrej komunikácii. So svadobnými prípravami začnite v dostatočnom predstihu, všetky dôležité informácie a údaje si zapíšte na veľký hárok papiera a ukážte ho každému, kto bude ochotný vám s niečím pomôcť. Nájdite si počas svadobných príprav čas len pre vás dvoch, rozprávajte sa o svojich pocitoch z doterajšieho priebehu príprav. To vám pomôže uvedomiť si, kam chcete dospieť a ako to dosiahnuť.

Čím viac sa blížite k dátumu svadby, snažte sa eliminovať veci, ktoré vám spôsobujú najväčší stres. Ak vám robia problémy určité typy ľudí, zverte jednanie s nimi niekomu inému.

Pri príchode na miesto svadobného obradu využite chvíľu na zoznámenie sa s prostredím. Poprechádzajte sa po miestnosti alebo kostole a podeľte sa s niekým o dojmy, aké vo vás toto miesto vyvoláva. Pomôže vám to vžiť sa do "roly nevesty".

Stastni novomanzelia_02Rovnako si prezrite aj miestnosť pre svadobnú hostinu. Určite sa nájde veľa momentiek, ktoré môžu újsť pozornosti profesionálneho fotografa, či kameramana. Pre podobné prípady si môžete vziať vlastný fotoaparát alebo poprosiť niekoho, aby pre vás zaujímavé momentky nafotil.

Dajte si tiež pozor na množstvo skonzumovaného alkoholu. Aj keď v našich končinách sa svadba bez niekoľkých pohárikov asi nezaobíde, netreba to s nimi preháňať a začínať príliš skoro. Veľa neviest sa nechá družičkami prehovoriť na pohárik šampanského už pri obliekaní do svadobných šiat. Nedovoľte túžbe po oslavách zatieniť váš úsudok a pripraviť vás tým o spomienky. Rozumným načasovaním prípitkov si zachováte čistú hlavu po celý večer a určite nezabudnite ani na prvú noc v manželskej posteli.

Predovšetkým sa počas svadobnej hostiny snažte aj napriek hektickému tempu zastaviť a užiť si atmosféru večera. Budete mať okolo seba veľa priateľov a tak si túto jedinečnú životnú príležitosť vychutnajte tak, ako sa len dá.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 12.05.2006: admin, Diskusia k článku "Ako si čo najviac vychutnať svadobný deň"rightend