startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ako si vybrať tú správnu družičku

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Existuje veľa dobrých rád pre družičky, ktoré sa musia vyrovnať s autoritárskou nevestou, ale už menej pomoci nájdu nevesty pri hľadaní spôsobu, ako si poradiť s neposlušnou družičkou. Možno si poviete, že Vám sa také niečo nemôže stať, ale pre každý prípad je dobré byť v obraze.
DruzickyExistuje veľa filmov o družičke, ktorá ušla so ženíchom. Samozrejme, že nie všetky družičky sa správajú týmto spôsobom, aj keď menšie prehrešky proti svadobnej etikete sa dajú nájsť všade.

Pri výbere svadobčanov iba málokomu napadne, že by svoju voľbu mohol neskôr oľutovať. Experti na svadobnú etiketu dôb minulých sa jednoznačne zhodujú v názore, že vziať späť ponuku na miesto družičky je neprípustné. To sa však niekedy ľahšie povie ako urobí. Maloktorý tvorca ľubovoľných pravidiel sa niekedy sám musel trápiť s podguráženou, žiarlivou, lenivou či frivolnou družičkou.

Čo si však ľudia predstavujú pod pojmom „neposlušná družička“?. Veď byť dobrou družičkou nie je nič zložité. Stačí sa správne obliecť, zúčastniť sa dámskej jazdy, zásnubnej oslavy, prípadne zhromaždiť prítomných hostí pred odhodením kytice. Aj napriek tomu sa vždy nájdu nevesty, ktoré tvrdia, že im družičky „pijú krv“. Ktorá družička však nepatrí medzi neposlušné družičky?
  • Ako neposlušnú nemôžete označiť družičku, ktorá neveste odmieta venovať 100% svojho času. Rešpektujte, že aj družička má svoj život.
  • Druzicky_02Mladému dievčaťu rovnako nemôžete zazlievať, keď odmietne ísť na svadbu v hráškovo zelených sifónových šatách, ktoré vybrala nevesta s odôvodnením, že v nich má veľký zadok.
  • A nakoniec zlá družička nie je ani tá, ktorá tesne pred svadbou trochu priberie, ale bo má na pleci vytetované srdiečko.
Existuje veľa typov podpriemerných družičiek, pri ktorých by nevesta pri troche dobrej vôľe mohla ich slabiny tolerovať. Medzi ne patrí napríklad:
  • Družička “Nepretrhnem sa”. Nevesta ju vždy považovala za veľkorysú a blízku priateľku a bola presvedčená, že by bola skvelou kandidátkou na hlavnú družičku. Keď sa ňou nakoniec stala, ukázalo sa, že sa jej príliš nechce neveste pomáhať. Takejto družičke treba radšej dať konkrétne úlohy a nečakať od nej veľkú iniciatívu.
  • Družička “Nedostupná”. Keď jej nevesta volá, nikdy nie je doma a len zriedka reaguje na odkazy. Zabudla prísť aj na zásnubnú oslavu…. Aká je to vlastne družička? Jej chovanie síce dokáže poriadne vytočiť, ale zaneprázdnenosť ešte nemusí byť dôvodom na vyhadzov.
Druzicky_03Niekoľko dobrých rád, ktoré pomôžu predísť problémom s družičkami:
  • Nežiadajte niekoho o rolu družičky vo veľkom predstihu. Medziľudské vzťahy sa s odstupom času menia a aj Vy môžete medzičasom zmeniť názor. A kedže sa považuje za neslušné podobnú ponuku vziať späť, buďte prezieraví. Optimálny čas na ponuky je skôr mesiac, než pol roka. Vyhnete sa tým zbytočným nepríjemnostiam.
  • Rolu družičky ponúknite len ľudom, na ktorých Vám naozaj záleží. Nasledujúci fakt nožno mnohých šokuje. Nie ste povinní ponúkať niekomu rolu družičky ani v prípade, že ste sami zastávali post družičky na niekoho svadbe. Rovnako nesmiete byť viazaný ani sľubmi, ktoré ste dali na pyžamovej párty ako 13-roční, prípadne po trinástej tequile na firemnom večierku pred Vianocami.
  • Dôverujte svojim inštinktom. Keď Vám čosi vnútri našepkáva, že konkrétnej osobe by ste rolu družičky radšej ponúkať nemali, určite na to existuje pádny dôvod. Radšej si to ešte dôkladne rozmyslite.

V každom prípade nezabúdajte na to, prečo tu družičky sú. Určite potešia ako doprovod nevesty k oltáru, ale predovšetkým je družička možnosť ako v dôležitej životnej etape dať najavo svojim priateľom, že si ich naozaj ceníte.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 10.01.2006: admin, Diskusia k článku "Ako si vybrať tú správnu družičku"rightend