startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ako si vybrať prvého družbu

line

svadobné zvyky
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Zo srdca gratulujeme, dáma vášho srdca promtne povedala svoje „áno“ . Teraz vás čakajú svadobné prípravy a ako budúci ženích vybrali ste si svoju pravú ruku – prvého družbu.
prvy druzbaPo úspešnom požiadaní o ruku obyčajne nasleduje výber najbližšieho ženíchovho pobočníka – prvého družbu. K jeho úlohám tradične patrí organizovanie ženíchovej rozlúčky so slobodou, úschova svadobných prsteňov pri ceste k svadobnému obradu, organizovanie mužskej časti svadobnej družiny, prednesenie krátkeho príhovoru a prípitku pri svadobnom stole a poskytovanie všemožnej psychickej podpory počas svadobných príprav.

Prvým družbom by preto mal byť niekto dôveryhodný a zodpovedný, niekto kto je naozajstným priateľom. Možno ste niekoho vhodného poznali už na vysokej škole a keď máte šťastie na dlhodobé vzťahy, už nemusíte hľadať ďalej.

V prípade, že nemáte toľko šťastia, druhým najlepším kandidátom na ženíchovho družbu je váš súrodenec. Ak máte bratov viac a neviete sa rozhodnúť pre jedného z nich, za prvého družbu si vyberte najlepšieho priateľa.

Môžete dokonca porušiť tradíciu a namiesto prvého družbu si zvoliť prvú družičku. Starších ľudí spomedzi svadobných hostí to možno pohorší, ale mladším to naopak môže imponovať. V zásade je dobré prediskutovať túto možnosť so svojou nastávajúcou, aby ste sa vyhli zbytočne ostrej výmene názorov. Ideálne je, keď vám nevesta doporučí niektorú z vlastných družičiek.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 24.04.2009: admin, Diskusia k článku "Ako si vybrať prvého družbu"rightend