startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ako si spestriť svadbu

line

o svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Dnes sa mnohí ľudia vo svete snažia, aby ich svadobný deň bol veľmi originálnym a nezabudnuteľným zážitkom. Sobášia sa na tých najzvláštnejších miestach - v lietadle, v balóne alebo pod vodou, zaobstarajú si nezvyčajnú výzdobu, menu, šaty. Pokiaľ máte aj vy záujem ozvláštniť svadobný deň, ponúkame vám zopár inšpirácii.
banner
Svadobný obrad môžete spestriť viacerými spôsobmi.
  • Kosik s lupenmiNechajte vytlačiť program svadby s pekným mottom a rozdajte ho hosťom na svadobnom obrade.
  • Zariaďte, aby v čítaní počas obradu odzneli vaše obľúbené citáty, verše, myšlienky, ktoré odrážajú váš životný postoj a osobné pocity, ktoré momentálne zažívate (z biblie, z kníh s poéziou, prózou, z vlastnej tvorby).
  • To isté môžete vyjadriť aj hudbou, napr. tak, že necháte zahrať vašu obľúbenú pieseň, ktorá Vám a Vašej polovičke bude pripomínať spoločné chvíle, alebo pieseň, ktorú ste sami zložili apod.
  • Veľmi pôsobivé je, ak sa do obradu zapoja deti, napr. tak, že budú rozosievať kvety na mladomanželov z malých košíčkov, alebo dievčatká budú držať neveste závoj (to sa hodí hlavne k cirkevnému obradu).
Svadobná oslava sa môže stať neobyčajnou vďaka miestu, na ktorom bude prebiehať.
  • V lete môžete usporiadať Vy alebo vaši priatelia svadobný piknik v prírode (v parku, na záhrade). Treba myslieť na dovoz všetkého, čo je potrebné - prenosné chladničky s nápojmi a jedlom, príbory, riady, obrusy, deky, vankúšiky, skladacie stoličky). Pre deti je vhodné priniesť lopty, bedminton, lietajúce taniere, aby si hrou krátili čas. Treba myslieť aj na nepredvídateľnosť počasia a pripraviť náhradný program (hlavne zabezpečiť prístrešie v blízkom okolí).
  • Nezvyčajným zážitkom bude oslava na lodi. Je potrebné osloviť cestovné agentúry a spoločnosti, ktoré ponúkajú prenájom plavidiel, príp. aj komplexné služby - výber plavby, hudbu, program, občerstvenie. Na Slovensku nie je veľa miest, kde by sa dali takéto oslavy usporiadať, preto si zarezervujte miesto Limuzinavčas.
  • Oslava na vidieku v útulne zariadenom hostinci, ďaleko od mestského ruchu, v štýle tradičných zvykov bude iste nielen originálna ale aj veľmi romantická.

Svadobná doprava dokáže tiež spestriť svadobný deň. V súčasnosti je možné zabezpečiť rôzne typy dopravy: dlhé luxusné limuzíny aj so šoférom, dobové autá, či dokonca svadobný koč. Odvážnejšie (či trochu bláznivejšie) páry sa môžu odviazať a nechať sa priviesť napr. na motorke, lietadle, na čomkoľvek, čo im je ich srdcu blízke. Okrem klasickej svadobnej ozdoby ako sú kvety, stuhy, bábiky, prstene, môžete dopravné prostriedky vyzdobiť rôznymi predmetmi, ktoré vystihujú svadobný deň, vaše koníčky, záľuby (balóny v tvare srdca, nápisy , "práve sme sa vzali" atď.)

Svadobní hostia na vašu svadbu nezabudnú ak pre nich pripravíte drobné darčeky v podobe keramických predmetov, ozdobných krabičiek s kartičkou s vašimi menami, medovníkových srdiečok, cukroviniek ako sú mandle v cukre, dražé, cukríky apod.
Svadbe dodá šmrnc pestrý umelecký program počas svadobnej oslavy. Vo väčších mestách služby tohto charakteru sprostredkúvajú umelecké agentúry. Dobrú zábavu však môžu vytvoriť aj vaši priatelia, ktorí vo vhodnom čase (zvyčajne počas tanečných prestávok) zaspievajú, zahrajú na hudobnom nástroji alebo predvedú vtipné scénky a skeče. Ich témou môže byť zoznámenie mladomanželov, ich prvý bozk, požiadanie o Let balonomruku, paródovanie ich povahových vlastností apod. Dôležité je, aby program pobavil, mal pointu a nikoho neurazil. Taktiež by mal ladiť s celkovým štýlom svadby, napr. pri svadbe v zámockom hoteli sa hodí vystúpenie kúzelníka, ľudový humor je vhodný do menej formálneho prostredia.

Ak máte dostatok financií a možností, môžete zorganizovať vy alebo vaši priatelia (ako svadobný dar) aj také špeciálne akcie, ako je let balónom, s ktorým sa vznesiete do ,,výšin lásky”, ohňostroj (potrebný je dostatočne veľký priestor, povolenie miestneho úradu v mieste, kde sa koná svadba) a ďalšie atrakcie.

Je teda len na vás, či sa budete vo svoj svadobný deň striktne pridŕžať zaužívaného modelu alebo hostí prekvapíte niečím nezvyčajným. Ak sa rozhodnete pre druhú možnosť, pamätajte, že to môže byť náročné na peniaze, čas aj trpezlivosť. Držte sa pritom zásady ,,všetko s mierou”, pretože zvláštnosti by mali podčiarknuť pravý význam svadobného dňa, nie ho potlačiť.

Autor: Mgr. Jana Linkováline
line

Diskusia


forum 23.12.2005: admin, Diskusia k článku "Ako si spestriť svadbu"rightend