startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ako sa vyrovnať so žiarlivosťou

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Dnešný test by všetkým budúcim nevestám mohol pomôcť odhaliť ich skryté tendencie k žiarlivosti a dať im tak príležitosť naučiť sa vyrovnávať s podobnými situáciami ešte skôr, ako vyjdu na povrch v reálnej životnej situácii.
pisanieNasledujúce cvičenie by vám malo pomôcť zistiť "kam odišla pravá láska“. Budete potrebovať dva hárky papiera, pero a približne 30 minút pozornosti. Test by ste mali robiť každý sám za seba a o výsledkoch sa môžete s partnerom porozprávať po dokončení testu. Aj v prípade, že váš partner na podobný test nemá chuť, je dobré si ho urobiť len pre seba. Ešte skôr ako sa pustíte do testovania, prečítajte si článok - Čo je to žiarlivosť.

Vezmite prvý hárok papiera a rozdeľte ho na 2 stĺpce. Prvému dajte nadpis „Impulzy mojej žiarlivosti“ a vpíšte si doň všetky veci a reakcie iných, ktoré vo vás už niekedy v minulosti či súčasnosti vyvolali žiarlivosť. Na zozname sa môžu objaviť položky ako zmienky o predchádzajúcich láskach alebo sexuálnych skúsenostiach vášho partnera, či vedomie, že s ním vo vašej neprítomnosti niekto flirtuje.

Druhý stĺpec nazvite „Moje myšlienky a pocity“ a zapíšte si doň všetky myšlienky a pocity, ktoré vo vás situácie uvedené v predchádzajúcom stĺpci vyvolávajú, napríklad flirtovanie vášho partnera na večierkoch vyvoláva vo vás pocit odstrčenosti a zatrpknutosti.

Aj druhý hárok papiera si rozdeľte na dva stĺpce. Prvému dajte názov „ Čím si môžem pomôcť“ a druhému „Čím mi môže pomôcť môj partner“ a snažte sa ich naplniť čo najväčším počtom jedinečných "protijedov na žiarlivosť".

V prvom stĺpci môžete uviesť položky ako „hľadanie pocitu istoty, „získavanie nových informácii“ alebo „presadzovanie pozitívneho sebaobrazu“. V druhom by sa mohli objaviť veci ako „budem citlivá a pozorná, nebudem hovoriť so svojím bývalým, stanovím si hranice pri flirtovaní.“

Keď budete mať svoj zoznam hotový, porozprávajte sa o ňom so svojím partnerom. Pomôže vám to viac porozumieť nielen sebe ale aj svojmu partnerovi a vyrovnať sa s pocitmi žiarlivosti, ktoré sa z času na čas nevyhnú nikomu z nás.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 21.08.2007: admin, Diskusia k článku "Ako sa vyrovnať so žiarlivosťou"rightend