startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ako sa vyrovnať s odmietnutím

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Strach z odmietnutia patrí pri hľadaní partnera k najväčším prekážkam. Keď nás milovaná bytosť odmietne, cítime sa ponížení, neistí a zranení. Ak patríte k tým, za ktorými strach z odmietnutia chodí ako tieň, ťažko znášate, ak vás naozaj odmietnu, je viac ako pravdepodobné, že vás trápi aj niekoľko falošných predstáv, ktoré sa pokúsime rozptýliť práve v dnešnom článku.

odmietnutieOčakávanie odmietnutia

Predstava: Mňa by mal mať každý rád.

Skutočnosť: Skôr či neskôr sa vždy nájde niekto, komu nesadnete do noty. Ľudia sa často pýtajú, čo možu urobiť preto, aby si ich konkrétny človek obľúbil. A to je chyba. Treba sa zmieriť s tým, že všetkým ľuďom sa nedá zavďačiť. Nech sa i iní naučia akceptovať vás. Neprispôsobujte sa za každú cenu.

Nie vždy ste na vine práve vy

Predstava: S odmietnutím sa vyrovnávam ťažko a ostatní to často zneužívajú.

Skutočnosť: Príčinou odmietnutia môže byť niekedy aj fakt, že niekomu pripomínate známeho, s ktorým sa nerozišiel v najlepšom. Často nebýva problém vo vašom správaní. Ľudia na zlé veci ťažšie zabúdajú.

To, čo sa jednému páči, iný nemôže vystáť

Predstava: Mám pocit, že som sa asi narodil /-a pod zlou hviezdou.

Skutočnosť: Bližšie ku skutočnosti je to, že vaše názory a presvedčenie dotyčný človek, alebo skupina nezdieľa. To však nie je dôvodom meniť svoje názory. Učte sa od iných pozorovaním, to vás môže posunúť dopredu.

Naučte sa žiť vo svete tisícich tieňov

Predstava: Ľudia dokážu človeka bezmedzne milovať, alebo ho do hĺbky duše nenávidieť.

Skutočnosť: Ľudia obyčajne nemávajú čiernobiele videnie. Môže sa stať, že občas poviete niečo, s čím vaši priatelia nebudú súhlasiť, ale určite máte aj veľa iných vlastností, pre ktoré ste pre svojich priateľov výnimočný.

zlomene srdceNepremýšľajte priveľa

Predstava: Keď budem o svojich obavách veľa rozmýšlať, vyriešim ich a budem sa cítiť lepšie.

Skutočnosť: Zbytočné premýšlanie vás v skutočnosti imobilizuje a oddiaľuje skutočné riešenie problému. Skúste sa radšej niečím rozptýliť a urobiť konkrétne kroky k posilneniu sebadôvery.

Nerobte unáhlené závery

Predstava: Keď mám pocit, že ma niekto odmieta, treba sa ihneď brániť a presvedčiť protivníka o svojich kvalitách.

Skutočnosť: Väčšina pokusov o „nastolenie“ dobrej mienky o našej maličkosti je neškodných a niekedy aj zábavných, ale s ničím to netreba preháňať. Ponechajme ľuďom slobodu pochybovať. Prílišné naliehanie vyzerá zúfalo a často ľudí skôr odradí.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 26.09.2007: admin, Diskusia k článku "Ako sa vyrovnať s odmietnutím"rightend