startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ako sa vyhnúť sviatočným zmätkom

line

po svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Sviatky pre veľa ľudí znamenajú zvýšenú hladinu adrenalínu, dvojnásobne to platí pre domácnosti novomanželov. Len žiadny strach, dokonalosť od vás nikto neočakáva. Dokonalá rodina neexistuje, aj keď sa občas nájdu aj takí, čo tvrdia opak. V dnešnom článku sa pokúsime nájsť spôsob, ako prežiť sviatky v zdraví a spokojnosti všetkých zúčastnených.

Muz kraja jedloAko sa "rozdeliť" medzi obidve rodiny

Ako sa hovorí “zvyk je železná košeľa” a tak ani pre novomanželov nie je ľahké zmeniť celoživotné návyky. Ako teda zabezpečiť, aby bol „aj vlk sýty aj ovca celá“?
  • Porozprávajte sa o svojich očakávaniach, o tom, čo je pre Vás na sviatkoch najdôležitejšie (a nemusia to byť práve aktuálne Vianoce).
  • Vyjednávajte: Nájdite si spôsob, ktorý bude vyhovovať obidvom. Môžete návštevy vo svojich rodinách striedať tak, že každý rok navštívite inú, alebo jednej rodine venujete deň pred sviatkami a druhu navštívite na sviatok samotný alebo ak bývate blízko, môžete návštiviť obidve rodiny v jeden deň.
  • Držte jednotný front! Členovia jednej z Vašich rodín budú s pravdepodobnosťou blížiacou sa istote proti Vašim plánom protestovať, preto podporujte jeden druhého v spoločnom rozhodnutí a držte sa ho.
Byť hosťom v cudzom dome si niekedy vyžaduje veľa trpezlivosti. Hlavne ak niekoho ešte dobre nepoznáte, prípadne sa vidíte len raz za čas.
  • Skúste so sebou na sviatočnú návštevu priniesť malú pozornosť. Hoci len kvety do vázy.
  • Neskúšajte robiť všetko odrazu. Vaša rodina chce tráviť čas predovšetkým vo vašej spoločnosti nie sa len pozerať ako pobehujete s prachovkou a vysávačom. Ani s pracovitosťou to netreba preháňať.
  • Ak je to možné a rodina súhlasí, môžete sviatočné rodinné stretnutie zorganizovať v pohodlí svojho nového domova. Aspoň im tak dáte príležitosť na vlastnej koži vyskúšať niektoré zo svadobných darov.
  • V extrémnych prípadoch sa môžete rozhodnúť aj pre oslavu pre dvoch. Je to príležitosť na romantiku a redukciu sviatočného stresu v jednom.
Nech už sa rozhodnete oslavovať s rodinou alebo len v spoločnosti svojej polovičky, najdôležitejšie je, aby ste sa pri tom cítili príjemne bez ohľadu na to, čo si o vašom spôsobe dodržiavania tradícií myslí okolie. Veď najdôležitejšie je, keď dôležité časti roka trávime s ľudmi, na ktorých nám záleží.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 21.12.2006: admin, Diskusia k článku "Ako sa vyhnúť sviatočným zmätkom"rightend