startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ako sa štýlovo rozísť - II. časť

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Existuje len jedna vec, ktorá je horšia ako zlý vzťah a tou je nedôstojné ukončenie vzťahu. Tento neduh sa týka predovšetkým mužov a tak vám dnes prinášame niekoľko tipov ako vycúvať zo vzťahu s elegantnosťou a s povesťou citlivého jedinca.

rozhadany parAj po rozchode zostaňte priateľom

Činsky vojenský stratég Sun-c´ tiež vedel svoje, keď napísal: „Buď blízko svojim priateľom, ale svojím nepriateľom buď ešte bližšie. Po rozchode už pravdepodobne nikdy nebudete „najlepší priatelia“, ale zotrvanie v jej blízkosti Vám ešte môže byť obojstranne užitočné, veď ako sa hovorí „stará láska nehrdzavie“.

Buďte milý k jej priateľom

Že ste sa so svojou priateľkou rozišli, ešte nemusí znamenať, že ste zabudli aj na jej známych, obzvlášť na tých, s ktorými ste si dobre rozumeli. Nezaškodí, keď ich pri stretnutí pozdravite a prejavíte trochu dobrej vôle. Kto vie či Vám časom "nesprostredkujú" užitočnú známosť.

Odolajte pokušeniu robiť scény a predvádzať sa

Je prirodzené, ak po nevydarenom rozchode máte občas chuť trochu si poklebetiť. Klebety však ako vieme majú rýchle nohy a beda, keď sa dostanú do uší toho, koho sa týkajú. Ani peklo tak nepáli ako hnev ohrdnutej ženy, hovoria Angličania a majú pravdu. Preto si radšej držte jazyk na uzde a nechajte si tajomstvá svojej bývalej len pre seba.

par v objati_02Nevystavujte svoj nový objav pred svojou bývalou

Je prirodzené hľadať po rozchode útechu v náručí novej ženy, ale chváliť sa s ňou tej predchádzajúcej už nie je celkom dobrý nápad. Ak sa sama opýta, ako ste po rozchode pokročili, smelo sa priznajte, ale ak nie, je na mieste taktne pomlčať o jej výhodách a prednostiach.

Myslite pozitívne

A čo v prípade, že ste ešte s nikým nerandili? Zlá správa je, že väčšina žien dôveruje dospelým mužom bez skúseností rovnako ako bankový úradník človeku bez občianskeho preukazu. Na druhú stranu dosť veľa takýchto žien má vo svojom okolí rovnako zúfalé kamarátky, takže sa v ich spoločnosti snažte byť slušný a určite neobídete na sucho.

To najdôležitejšie pravidlo vo vzťahoch znie „nerobme druhým to, čo nechceme, aby oni robili nám.“ Možno to znie otrepane, ale je to rokmi osvedčený recept a keď Vám to s Vašou láskou na prvýkrát nevyjde tak ako ste chceli, aspoň si tak zabezpečíte, že na Vás bude spomínať ako na jedného z „tých lepších.“

autor: M. P.

Ako sa štýlovo rozísť - I. časť


line
line

Diskusia


forum 12.03.2007: admin, Diskusia k článku "Ako sa štýlovo rozísť - II. časť"rightend