startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ako sa rozprávať s manželom

line

po svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Komunikácia je našim každodenným spoločníkom a všetci sa pri nej skôr či neskôr naučíme byť trpezliví, ale prečo je často také tažké rozprávať sa s manželom? Veľa vecí môže fungovať bezchybne, ale keď viazne vzájomná komunikácia, je celý vzťah ako sa hovorí "na vode". Preto dnes všetkým budúcim manželkám ponúkame niekoľko tipov ako zlepśiť komunikáciu so svojím vyvoleným.
par pri moriDajte svojmu snúbencovi príležitosť niečo povedať. Aj muž má svoje potreby. Jednou z nich je rozprávať sa s niekym "od srdca k srdcu." Buďte mu v tomto ohľade najbližším človekom a dovoľte mu, aby si vylial srdce vždy, keď to bude potrebovať.

Nájdite si čas na rozhovor "medzi štyrmi očami". Pravdepodobne budete mať na veľa vecí odlišný názor, to je však úplne prirodzené. Vždy je však výhodou, ak sa o nich môžete porozprávať bez poslucháčov a divákov. Snažte sa vytvoriť príležitosti na dôverný rozhovor pravidelnými spoločnými prechádzkami, výletmi, prípadne len tak pri rannej káve.

Ako snúbenica viac počúvajte ako rozprávajte. Váš partner má toho z práce alebo verejnej činnosti má toho veľa na srdci a sám je často v pozícii pasívneho poslucháča, preto mu dajte možnosť vyventilovať sa, bude vám za ňu vďačný.

Keď príde váš manžel z práce domov, doprajte mu aspoň 15 minút úplného pokoja a nevysypte naňho hneď všetky domáce starosti, ktoré si vyžadujú bezodkladné riešenie. Vštepujte toto pravidlo aj svojim deťom a snažte sa svojmu partnerovi pri príchode domov povedať aj čosi povzbudzujúce, aby sa aj v budúcnosti tešil na príchod domov.

Ak sa vás niekto snaží rozdeliť, vždy stojte na partnerovej strane a to aj vtedy, keď celkom nerozumiete o čo v danej chvíli ide. Neskôr sa môžete o probléme porozprávať v súkromí. Svojho manžela či partnera nikdy verejne nekritizujte. Ak sa tak stane za jeho chrbtom, je to ešte horšie. Ľahko sa totiž môže stať, že v snahe obhájiť svoju česť zasadí bolestnú ranu aj vám. Akúkoľvek osobnú kritiku si preto radšej vždy odložte do súkromia.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 08.06.2007: admin, Diskusia k článku "Ako sa rozprávať s manželom"rightend