startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ako pri výbere družičiek nestratiť priateľky

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Rodine ste o svojich zásnubách povedali a máte už schovaný svoj svadobný prsteň. V tejto fáze sa veľa neviest rozhodne poobzerať sa po budúcich družičkách. Možno sa to nezdá ale aj družičky treba vyberať s rozvahou. Ponúkame Vám k tomu niekoľko užitočných rád.
Druzicka a nevestaNevesty, ktoré si svoje svadobné pomocníčky vyberajú bez dôkladnejšej úvahy, môžu byť prekvapené, že hoci boli ich kandidátky spočiatku nadšené, neskôr sa ukáže, že svoje úlohy nezvládajú, alebo o ne celkom stratia záujem. Takýmto nepríjemným prekvapeniam sa dá predísť aj dodržaním niekoľkých jednoduchých zásad:
  1. Nenáhlite sa. Možno sa Vám zdá, že s hľadaním družičiek je dobré začať hneď po prijatí ponuky na sobáš, ale v skutočnosti je dobré si počkať, kým sa túto šťastnú novinu dozvie najbližšia rodina snúbencov. Ak by sa Vás pri tejto príležitosti opýtali na budúce družičky povedzte, že v tom návale citov ste na to vôbec nepomysleli.
  2. Pri výbere kandidátok na rolu družičky by ste v prvom rade mali zohľadniť životnú situáciu svojej priateľky či známej. Nemá žiadne dôležité záväzky, ktoré by ju mohli nejakým spôsobom obmedzovať? Ak áno, možno by bolo vhodnejšie pozvať ju radšej k svadobnému stolu. To isté platí aj pre príbuzných, ktorí majú malé deti alebo sú mimoriadne pracovne vyťažení.
  3. Zabúdať by ste nemali ani na skutočnosť, že družičky by mali tvoriť súdržnú skupinu. Ak medzi sebou dvaja z Vašich priateľov už dlhšiu dobu nekomunikujú, pravdepodobne na to nebudú mať veľkú chuť ani počas svadobných príprav. Nevytvárajte medzi svadobčanmi nerozvážnym výberom zbytočné "trecie plochy".
  4. Byť družičkou nie je len čestná, ale aj zodpovedná úloha. Ak viete, že budete potrebovať veľa pomoci, vyberajte si ľudí, na ktorých sa môžete naozaj spoľahnúť. Kolegyňa, ktorá odíde na výlet práve v čase najväčšieho pracovného náporu rozhodne nie je v tomto smere najšťastnejšou voľbou.
  5. Konečne, nenechajte sa nikým nútiť, aby ste ho prijali medzi svadobčanov. To platí aj pre tie známe, na ktorých svadbe ste sa zúčastnili ako pozvaný hosť ale aj pre kandidátov ponúkaných od najbližšej rodiny. Družičky by Vám mali byť oporou nielen počas svadobných príprav ale aj vo svadobný deň.
Pri výbere družičiek sa riaďte svojím srdcom, ale zároveň sa nenechajte príliš uniesť emóciami. Dúfame, že Vám týchto niekoľko bodov pomôže vytvoriť skupinu, ktorá vám poskytne duševnú aj praktickú podporu na ceste k významnej životnej križovatke.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 25.04.2007: admin, Diskusia k článku "Ako pri výbere družičiek nestratiť priateľky"rightend