startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ako mu bez slov povedať: Ľúbim ťa! - I. časť

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Ak chcete svojmu nastávajúcemu ukázať, že je pre Vás niečo viac, povedzte mu to. Vždy si to rád vypočuje, vždy ho môžete prekvapiť nejakým dostupným darčekom, ale k najvďačnejším prejavom náklonnosti patira obyčajne nenápadné gestá, ktoré naznačujú, že mu rozumiete. V dnešnom článku Vám preto chceme ponúknuť niekoľko tipov na „náhodné prejavy dobrosrdečnosti“.
banner

on a onaDarujte mu “vankúšik”

Nasledujúcu situáciu veľa žien dôverne pozná. Po ťažkom dni v práci sa obaja vraciate unavení z práce, ledva objímete deti, manžel sa už prehrabáva v doručenej pošte. Snažíte sa mu prihovoriť, ale nepočúva Vás. Duchom ešte nie je doma.

Jeho nulová reakcia Vás nahnevá a niet sa čomu čudovať. Mužom často chýba „nárazníková zóna“ medzi zamestnaním a rodinou. Miesto, kde má možnosť zmeniť sa z ochrancu svojho životného priestoru na milujúceho otca rodiny s otvorenou náručou. Môžeme tomu hovoriť aj „vankúšik“. Veľa žien to chápe rovnako, ale nie je málo ani tých, ktorí si myslia, že rozprávanie je niečo, čo robili celý deň a doma už na rozhovor nemajú príliš veľkú chuť.

Vypočujte ho aj vtedy, ak nejde o otázku života a smrti

Ak bude Váš manžel najbližšie potrebovať, aby ste si od neho vypočuli čo je nového vo svete výpočtovej techniky, povedzte si: „Pre mužov je starostlivé vypočutie toho, čo majú na srdci veľkou citovou vzpruhou aj vtedy, keď mi predmet rozhovoru veľa nehovorí. Tak prečo mu ju nedopriať.

Samozrejme, že „byť samé ucho“ nie je vždy jednoduché, veď typicky ženská schopnosť zvládať niekoľko úloh súčasne je to, čo prináša večeru na stôl, ale trochu vynaliezavosti nezaškodí. Muži len neradi hovoria o svojich pocitoch a tak ich skrývajú za iné témy. Títo muži sú vždy radi, keď im nečakane zavoláte a porozprávate sa.

Doprajte mu trochu “chlapskej slobody”

Manželka je najlepším priateľom svojho manžela, aj keď to on málokedy prizná v triezvom stave. Niekedy si aj manžel potrebuje „vyraziť z kopýtka“. Z mužskej spoločnosti sa Váš manžel vráti obyčajne s novou energiou.

autor: M. P.

Ako mu bez slov povedať: Ľúbim ťa! - II. časť


line
line

Diskusia


forum 28.03.2007: admin, Diskusia k článku "Ako mu bez slov povedať: Ľúbim ťa! - I. časť"rightend