startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ako na módny a zdravý svadobný účes

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Všetci istotne poznáme štyri kritéria, ktoré určujú kvalitu diamantu - výbrus, čistota, farba a váha drahokamu v karátoch. Vedeli ste, že čosi podobné existuje aj v oblasti starostlivosti o Váš svadobný účes. V dnešnom článku Vám o štyroch kvalitách moderného účesu prezradíme viac.

U kadernikaČistota

Je vhodné ak v dostatočnom časovom predstihu pred plánovanou svadobnou oslavou zvolíte pre svoje vlasy vhodnú ozdravovaciu kúru. Takisto nie je dobré šampónovať si vlasy tesne pred návštevou kaderníka, vlasy si tak môžete urobiť zbytočne klzkými. Jednotlivé typy vlasov si vyžadujú špecifickú starostlivosť. Znečistenie, prach a špina a prudké slnko dokážu Vaše vlasy poriadne potrápiť. Napríklad mastné vlasy si vyžadujú častejšie umývanie ako suché.

Dobrý zdravotný stav

Fénovanie, farbenie, teplovzdušná kefa a všeobecné namáhanie vlasov častou zmenou účesu to všetko vlasy oslabuje a rozdrapkáva končeky. Starostlivosť potrebujú všetky typy vlasov, ale jej rozsah je pre každého individuálny. Farbou poškodené farby potrebujú iné ošetrenie ako odfarbované vlasy.

Vhodný strih

Súčasťou obnovy zdravia vašich vlasov je aj správny základ, ktorým je výber vhodného strihu. Aj prípade, že ešte ani v najmenšom netušíte ako bude vyzerať Váš svadobný účes, mali by ste svojim vlasom dopriať pravidelný ozdravujúci strih približne raz za šesť týždňov. Rovnako nie je dobré meniť štýl svojho účesu približne tri mesiace pred plánovanou oslavou. Definitívna úprava vlasov účesu by nemala byť mladšia ako 2 týždne pred termínom svadby. Nie je dobré, ak účes vyzerá príliš čerstvo.

Farba

Veľa žien si rado skúša rôzne farebné odtiene, ale prípravy na svadbu rozhodne nie sú vhodným časom na bezbrehé experimentovanie. O výbere najvhodnejšej farby a jej aplikácii je lepšie porozprávať sa s odborníkom a nespoliehať sa na vlastnú šikovnosť doma pred zrkadlom. Možno sa dozviete, že Vám prirodzená farba vlasov veľmi pristane a potrebujete len drobné zvýraznenie. V prípade, že sa rozhodnete pre zmenu farbu vlasov, mali by ste tak urobiť do dvoch mesiacov pred plánovaným termínom svadby s definitívnou úpravou 2 týždne pred svadobným obradom.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 26.04.2007: admin, Diskusia k článku "Ako na módny a zdravý svadobný účes"rightend