startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ako správne držať svadobnú kyticu

line

svadobné kytice
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Vo svadobný deň budete ako nevesta v strede pozornosti. Na ceste k oltáru či na radnicu na Vás spočinú pohľady všetkých prítomných. Určite chcete byť na tejto ceste elegantnou nevestou a k tomu patrí aj správne držanie svadobnej kytice tak, aby Vám v tú najmenej vhodnú chvíľu nespadla na zem.
polmesiacikova kyticaNie každá svadobná kytica sa drží rovnako. Pre jej správne držanie a tým aj zvýšenie sebadôvery jej nositeľky, je dôležité rešpektovať strih svadobných šiat a naaranžovanie samotnej kytice.

Okrúhle, srdiečkové, kaskádové a polmesiačikové sa bežne nosia vpredu. Tieto typy by mali byť držané obidvoma rukami tak, že sa lakte opierajú o boky a kytica je dostatočne nízko, aby dovolila vyniknúť prípadnému výstrihu a korzetu svadobných šiat nevesty.

Malé, ľahké a jemné svadobné kytice ako napríklad kytice z aromatických bylín alebo jediný kalich veľkého kvetu, môžete niesť v jednej ruke. Ak je Vaša bylinková kytica naaranžovaná v sklenenom či kovovom ozdobnom cylindri, môžete ju pre väčší dojem držať v jednej ruke tak, že sa Váš lakeť jemne opiera o Váš bok.

Kvetinové pomandre sú kvety aranžované do gule bez stonky, obyčajne nosenej na dlhej stužke. Dospelí ich obyčajne nosia zavesené na ramene, deti zase vpredu, podobne ako bylinkovú kyticu.

Kytice na rameno mávajú dlhé stonky a preto ako už ich názov napovedá, sú nesené na vnútornej starne ramena kalichmi smerom od nevesty. Tento spôsob držania umožní všetkým prizerajúcim oceniť krásu tohto typu svadobnej kytice.

Zvláštne typy svadobných kytíc medzi ktoré patria vejárovité, košíky či kvetinové obaly na Bibliu, sa môžu nosiť podľa tvaru buď vpredu, na ramene alebo pod pazuchou. Nech už si vyberie akýkoľvek typ svadobnej kytice, usilujte sa, aby ste pri nesení svadobnej kytice pôsobili prirodzene. Vyhnete sa tak sklamaniu z nevydarených svadobných fotografií, na ktorých si nevedomky kyticou zakrývate tvár alebo najzaujímavejšie partie svadobných šiat.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 06.03.2007: admin, Diskusia k článku "Ako správne držať svadobnú kyticu"rightend