startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ako byť ohľaduplným hostiteľom

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Medzi našimi čitateľmi by sa určite našli aj taký účastníci svadobnej oslavy, na ktorej aj napriek všetkej snahe niečo „škrípalo“. Raz príde deň, keď sa sami staneme hostiteľmi a budeme chcieť, aby sa hostia na našej oslave cítili čo najviac vítaní.

cervene-vino_tsp105940799Dajte si záležať na výbere dátumu

Pravdaže, svadobná oslava konaná cez víkend dokáže skresať plánovaný rozpočet, ale niekedy môže predstavovať komplikácie pre cezpoľných hostí. Preto ak je príležitosť, vyberajte si dátum svadby s predĺženým víkendom.

Nenechajte hostí čakať

Zvlášť v prípade, že väčšina hostí musí merať na svadbu dlhšiu cestu je ohľaduplné, ak sa svadobný obrad nekoná skoro ráno a hostina až vo večerných hodinách. V ideálnom prípade by nutná pauza medzi obradom a svadobnou hostinou nemala byť dlhšia ako 2 hodiny.

Dajte si záležať na svadobnom menu

Existuje určitá pravdepodobnosť, že časť pozvaných hostí bude praktikovať nejaký druh diéty, prípadne dodržiavať náboženskú tradíciu. Berte ohľad aj na tento typ svadobných hostí a už v odpovedi na pozvánke dajte upozornenie na obsah svadobného stola. Rozhodne sa vyhnite najrôznejším exotickým jedlám a menu vyberajte tak, aby vyhovovalo čo najširšiemu spektru pozvaných hostí.

Myslite na zradné počasie

Snívate o veľkej letnej svadbe pod modrým nebom? Ale čo v prípade, že váš veľký deň prekazí zlé počasie. Ak na túto alternatívu zabudnete, budete znášať následky nielen vy, ale aj vaši hostia. Preto aj v letných mesiacoch myslíme na suché miesto, kam sa v čase nepohody vmestia všetci pozvaní hostia.

Zoznam svadobných darov

Zoznam svadobných darov zverejnený v rámci internetového svadobného plánovača pomôže hosťom rýchlejšie sa rozhodnúť pre ten správny svadobný dar. A vy sa nemusíte obávať, že dostanete jednu a tú istú vec dvakrát. Pri zostavovaní zoznamu darov by ste však rozhodne nemali zabúdať na finančné možnosti pozvaných hostí.

Pri tvorbe zasadacieho poriadku myslite aj na hostí bez partnera

Položte si otázku: budú všetci slobodní hostia sedieť pospolu, alebo ich rozsadíte medzi ostatných? Ak nemáte k dispozícii celý stôl pre slobodných, uistite sa, že vaši hostia bez partnerov sedia pri niekom koho poznajú. Ak plánujete len malú svadbu, môžete sa slobodných hostí priamo opýtať s kým by chceli sedieť. Toto ohľaduplné gesto určite ocenia.

Dazdivy svadobny denZohľadnite potreby starších

Všetci máme radi svojich starých rodičov, tak na nich nezabudnime ani pri plánovaní svadobnej oslavy. Nebude pre nich cesta z miesta obradu na miesto svadobnej hostiny príliš dlhá? Netreba počas svadobného obradu dlho stáť? Ak sa svadobná hostina koná na poschodí hotela, je tam prístup aj pomocou výťahu? Pri výbere miestnosti pre svadobnú hostinu by sme v každom prípade mali myslieť aj na tých pozvaných, ktorí sa pohybujú pomocou barlí alebo na invalidnom vozíku.

Privítajte každého hosťa osobne

Koktailové posedenie je pre novomanželov vhodným prostriedkom ako hostí povzbudiť k vzájomnému spoznávaniu a zároveň s každým hosťom prehodiť pár slov. Je to prejav uznania za to, že si našli čas, prípadne akýmkoľvek spôsobom prispeli k svadobným prípravám.

Včas rozpošlite poďakovanie

Pozvaní hostia majú obyčajne takmer jeden rok na to, aby novomanželom vybrali vhodný svadobný dar. Mladomanželom by však písomné poďakovanie za dar nemalo trvať dlhšie ako 3 mesiace. Ak si túto povinnosť chcete zjednodušiť, pripravte si dostatok predtlačených obálok už pri rozosielaní svadobných oznámení. V texte poďakovania by sa mal zmieniť konkrétny dar a aj to, ako ho plánujete použiť. Celkový dĺžka písomného poďakovania nemusí presiahnuť 3 riadky.

spracoval: M. P.line
line

Diskusia


forum 14.10.2009: admin, Diskusia k článku "Ako byť ohľaduplným hostiteľom"rightend