startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ako byť fit vo svoj svadobný deň

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Každá nevesta chce vo svoj výnimočný deň vyzerať čo najlepšie. Výber šiat, ktoré vám sadnú ako uliate, a v ktorých sa cítite veľkolepo, je dôležitý prvý krok. Ale čo sa stane ak sa pozriete do zrkadla a objaví sa problém - vaše ramená alebo boky už vyzerajú inak ako niekedy. Ak sa niečo takéto stane, väčšina neviest sa rozhodne pre rýchlu diétu, ktorá by im pomohla vrátiť ich postavu do pôvodného stavu.
fitnesscentrum_tsp92573190Bohužiaľ, veľa dietujúcich neviest však robí chyby pri cvičení a tak nedosiahnu požadované výsledky ale iba stress a niekedy dokonca aj zdravotné problémy. A tieto 2 veci budúce nevesty určite nepotrebujú! Prinášame vám 5 najčastejších dietových chýb a tipy ako týmto chybám predchádzať.

1. Príliš veľa, príliš neskoro

Jednou z najdôležitejších vecí, na ktorú netreba zabudnúť ak skúšate schudnúť je, začať čím skôr. Napríklad neskúšajte zhodiť 9 kíl 2 mesiace pred svadbou. Kľúčom k úspechu je naplánovať si chudnutie dopredu a postupne. Preto ak snívate o tom, že na svadbe budete mať skvelú postavu, poznamenajte si do vášho svadobného zoznamu aj návštevu fitnes-centra. Takto sa cvičenie stane počas hektických dní plných príprav prioritou.

2. Vytýčenie nereálnych cieľov

Veľa žien po zásnubách začína drasticky chudnúť aby boli vo svoj veľký deň čo najchudšie a aby vyzerali v šatách úchvatne. Buďte realistické. Ak ste nikdy nemali chudšiu postavu, potom je pravdepodobne nereálne myslieť si, že môžete zázračne zmeniť svoju postavu len preto, že sa budete vydávať. A naozaj chcete vyzerať inak vo svadobný deň, ako vás pozná väčšina ľudí (a samozrejme aj snúbenec)?

3. Radikálna diéta alebo tréningové programy

Nevesty majú veľmi málo času a príliš dlhý zoznam toho, čo treba ešte urobiť a pripraviť. To vedie väčšinu z nich k vyskúšaniu nezdravých tréningových programov alebo držaniu hladovky. Nedajte sa zlákať diétami, ktoré sľubujú rýchly, drastický výsledok s malým úsilím. Mali by ste sa vyhýbať programom, ktoré odporúčajú držať diétu tabletkami alebo jedením nevyvážených jedál (ako jesť len kapustovú polievku celý týždeň). A nedajte sa nalákať na riskantné veci, ako je napríklad preháňadlo.

cvicenie-01_tsp865299504. "Necvičenie"

Pre nevesty je veľmi jednoduché povedať "Nemám čas na cvičenie" alebo "Som príliš unavená na to, aby som cvičila". Ale diéta a cvičenie by mali ísť vždy "ruka v ruke". Považujte ich za "yin a yang". Bez aktivít vaše telo nemôže spáliť veľa kalórií. Ak nemáte veľa času, skúste cvičiť v krátkych 10-minútových intervaloch počas dňa. A nezabúdajte, že aj zdanlivo nepodstatné veci môžu prispieť k dokonalej postave - namiesto výťahu používajte schody, parkujte na vzdialenejšej strane parkoviska. Ak ste unavená z toho všetkého plánovania, cvičenie vám pomôže načerpať aj novú energiu.

5. Vynechávanie jedla

Nie je nič nezvyčajné, ak počas plánovania stratíte pojem o čase a večer keď vás začne bolieť hlava zistíte, že ste dnes poriadne nejedli. Nielen vynechávanie jedla počas dňa je nezdravé, platí to aj o mastných jedlách z rýchleho občerstvenia. Skúste si pribaliť nejaké malé občerstvenie, aby ste ho pri vybavovaní rôznych záležitostí mali vždy po ruke. Takýto balíček môže zahŕňať napríklad mrkvu, kúsky syra atď.

Získať vysnívanú postavu nemusí byť komplikované. Nezabúdajte, že najdôležitejšou vecou pre nevesty je to, aby sa cítili ony sami čo najlepšie. A nezáleží na postave, všetky nevesty sú vo svoj svadobný deň krásne.


line
line

Diskusia


forum 21.08.2006: admin, Diskusia k článku "Ako byť fit vo svoj svadobný deň"rightend