startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ako mu bez slov povedať: Ľúbim ťa! - II. časť

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Ak chcete svojmu nastávajúcemu ukázať, že je pre Vás niečo viac, povedzte mu to. Vždy si to rád vypočuje, vždy ho môžete prekvapiť nejakým dostupným darčekom, ale k najvďačnejším prejavom náklonnosti patira obyčajne nenápadné gestá, ktoré naznačujú, že mu rozumiete. V dnešnom článku Vám preto chceme ponúknuť niekoľko tipov na „náhodné prejavy dobrosrdečnosti“.

snowboardistaDajte mu čo chce skôr, ako zistí, že to chce

Malé sladké prekvapenie vždy poteší. Doplňte mu jeho zásobu obľúbených keksov skôr, ako sa celkom minú a nezabudnite ani na spoločnú šálku kávy po prebudení. Keď je reč o nečakaným prekvapeniach, nemôžeme nespomenúť to, ktoré číha v manželskej spálni. Keby sa vám rada "zaútočte naňho skôr ako on na Vás" zdala ako od mamičky, pozrite sa na celú vec z iného pohľadu - nečakaný záujem pripomenie Vášmu manželovi časy, keď bol žiadaný a obdivovaný, čo je pre každého muža veľký zdroj motivácie.

Venujte mu svoje uznanie

Muži sa podvedome snažia získať uznanie svojej matky a v manželstve sa toto úsilie prenesie na manželku. Tak ho svojmu manželovi často doprajte. Povedzme, že Vášho manžela v práci povýšia. Namiesto "konečne budeme mať viac peňazí“ skúste túto novinku komentovať „Tak vidíš, že sa tvoja usilovnosť nakoniec vyplatila.“

Venujte mu dospelosť

Svojmu manželovi môžete "držať kázeň“ o nezdravých stravovacích návykoch a podstrkávať mu misy s čerstvým ovocím, môžete mu počítať krabičky cigariet, či ponožky hodené za posteľ, ale nemôžete ho prinútiť, aby sa staral o svoj zovňajšok, alebo vyriešiť vzťah s jeho rodičmi. Tieto veci dokáže zmeniť, iba ak sa tak rozhodne sám. Ak mu budete príliš brnkať na nervy a tlačiť ho do niečoho čo sám nechce, môžete sa dočkať neželaného protiútoku.

Venujte mu jeho sny

Keď Vám Váš manžel jedného dňa povie (a nebude to o týždeň ani o mesiac), že by si chcel urobiť vysokohorskú túru, nezatvárte sa hneď kyslo a nevyhadzujte mu na oči, čo bude v čase jeho výpravy s deťmi. Všetci potrebujeme sny. Náročné pracovné tempo, živé deti, to všetko patrí k rodinnému životu, ale pre dobrodružstvo v ňom zostáva len veľmi málo priestoru. Sny nás spájajú s minulosťou, kedy sa zdalo, že život nemá hranice.

autor: M. P.

Ako mu bez slov povedať: Ľúbim ťa! - I. časť


line
line

Diskusia


forum 29.03.2007: admin, Diskusia k článku "Ako mu bez slov povedať: Ľúbim ťa! - II. časť"rightend