startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Akí sú muži?

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Milé dámy, pred skokom do vážnejšieho vzťahu a hlavne manželstva, by Ste mali porozmýšľať, čo je Váš chlap vlastne zač. Nepochybne každý človek je unikát, zo širšieho hľadiska však môžete rozlíšiť určité typy mužov. Aký typ je pre Vás ten najvhodnejší?

Vecny mladik

Večný mladík

Tento typ muža je spontánny a dobrodružný typ s hlavou v oblakoch. Pre každodenný život nepraktický, žiadne úspory či domáce práce nehrozia. Radšej vyrazí na stanovačku s partiou svojich kamarátov. Možno to isté obľubujete aj vy, tak nech sa páči.

Mamičkin maznáčik

Tento typ muža je nesamostatný, príliš viazaný na matku. K nej si chodí po radu, keď ma problém, predebatuje s ňou aj bežné záležitosti. Skrátka niektorí muži neprimerane milujú svoje matky a svoje partnerky s nimi neustále porovnávajú. Často v nich hľadajú iba druhú mamu. Psychológia na to pozná termín Oidipov komplex (podľa Freuda trpia "oidipovským komplexom" chlapci zaľúbení do svojich matiek). Ani matky na svojich synkov nedajú dopustiť. Neustále ich vychvaľujú, venujú im celú svoju pozornosť a nikdy sa nepostavia proti nim. Na tento typ muža si treba dať pozor, nežije sa s ním ľahko. Časom sa možno začnete cítiť vo vzťahu druhoradá. Buď budete jeho vzťah k matke akceptovať a zároveň nenásilným spôsobom, bez nátlaku, sa pokúsite situáciu zmeniť vo svoj prospech, alebo sa naučíte žiť v tieni jeho matky.

Zrelý muž

Muz kraja jedloMá mnoho záujmov, je sebavedomý, samostatný, spoľahlivý. Jediný háčik je v tom, že je to ojedinelý a zriedkavý druh.

Podriadený

Je nesamostatný, čaká na Vaše pokyny a rozhodnutia. Všetku zodpovednosť a starosti necháva na Vás. Nepresadzuje si svoj názor, neháda sa, vyhovuje mu takýto matriarchát. Dá sa s ním stráviť celkom spokojný rodinný život a ak Ste dominantný typ ženy, možno Vám bude vyhovovať.

Kamarát

Typ, ktorý sa hodí do pohody i nepohody. Býva dobrým manželom a spoľahlivým otcom, je veselý, citlivý a chápavý. Jedinou chybou je, že v erotickej oblasti nepatrí k vášnivým borcom.

Vlk samotár

Ťažko si niekoho pripustí k telu, najradšej je sám, vo svojom vlastnom svete. Môže fungovať v manželstve, ak mu ponecháte dostatok voľnosti a tajuplnosti.

Pracant

Muz pri pocitaciVäčšinu času sa zaoberá svojou prácou, môže sa stať, že si z Vás urobí svoju sekretárku. Nečakajte, že Vám bude venovať veľa pozornosti. Ak Ste tiež samostatný a zaneprázdnený typ ženy, môže Vám to vyjsť. Musíte však myslieť aj na to, či sa bude mať kto venovať deťom?

Šéf rodiny

Život vo dvojici mu nestačí, chce mať veľa deti. Zakladá si na rodinnom živote, ktorý rád riadi. Je trochu konzervatívny, ale spoľahlivý. Možno je to typ pre Vás.

Večný záletník

Vernosť je pre neho neznámy pojem. Nemá rád záväzky, potrebuje byť obdivovaný a milovaný viacerými ženami. O deti sa možno bude vzorne starať, zoberie ich do kina, zaplatí alimenty. Pre manželstvo s jednou ženou však nie je vhodný, vydrží s ním iba promiskuitná partnerka, ktorá mu odpláca jeho nevery rovnakým dielom. Zväčša býva skvelým milencom.

Muž z Marsu

Upratuje, varí, opravuje. Nechá Vás spať. Polieva kvetiny. Je milý ku svokre. Stíši televízor. Neháda sa. Nefajčí a nechodí na pivo. Neotvára Vám listy. Tu i tam nežne pobozká a prinesie kvety... Zvláštne znamenie: Neexistuje!

Ak teda hľadáte vhodný typ k sebe, najprv sa zamyslite a ujasnite si, aká Ste Vy sama a o čo Vám ide. Chcete dobrodružstvo, alebo pokojný rodinný život? Spoznávajte akí sú muži a čo môžete od nich očakávať. Zistite, ktorý z nich sa najviac približuje k Vašim predstavám. A potom konajte aby vám ho neuchytila iná!

Autor: Mgr. Jana Linkováline
line

Diskusia


forum 02.01.2006: admin, Diskusia k článku "Akí sú muži? "rightend