startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Aká farba kozmetiky Vám najviac pristane?

line

make-up
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Pri svadobnom líčení Vám možno napadne, že ani neviete, aká farba sa k vám najviac hodí. Aj keď nasledujúci článok je len inšpiráciou ako pristupovať k svojmu mejkapu, možno Vám pomôže nájsť odpovede na otázku aká farba sa k Vám hodí najviac.
LicenieSkôr ako začnete s výberom farby svojej kozmetiky, musíte sa rozhodnúť, či je farba vašej pokožky teplá, neutrálna, alebo studená. Jedným zo spôsobov ako to urobiť je postaviť sa pred zrkadlo pri plnom slnečnom svetle a sledovať zafarbenie svojej pokožky. Odráža vaša pokožka pri „objatí“ slnečných lúčov viac modrej, žltej, alebo je ich vzájomný pomer vyrovnaný?

Viac modrej„teplý“ typ
Viac žltej„studený“ typ
Rovnováhaneutrálny typ

Iný spôsob ako určiť typ svojej pokožky je porovnať ju so zlatou a striebornou. Ak sa vám k pokožke viac hodí zlatá, máte „teplý“ typ pokožky, ak strieborná, máte „studený“ a ak vám pristanú obidve farby, váš typ pokožky je neutrálny.

Niekedy je ťažké určiť si typ pokožky sama, v tom prípade si nájdite niekoho, kto vám pomôže.

Keď už poznáte typ svojej pokožky, môžete si vybrať krycí mejkap, základný mejkap a púder. U rôznych predajcov býva kozmetika označovaná rôznym spôsobom (niekde môže byť kozmetika označená W, C alebo N). Najlepší spôsob ako si vybrať krycí mejkap, alebo púder je vyskúšať si ich. Pre krycí mejkap platí, že by mal byť o stupeň svetlejší ako je pokožka, aby sa pri nanesení na tmavšie miesta a kazy pokožky dobre kryl a nepôsobil rušivo.

MascaraAk máte problémy s červenými škvrnami na tvári (akné, jazvy), potom by ste nemali zabudnúť ani na zelený neutralizátor. Ten použijete pred nanesením krycieho mejkapu, takže poškodené miesto neutralizuje. Po krycom mejkape je čas vybrať si tekutý základný mejkap, ktorý by sa mal čo najviac približovať odtieňu vašej pokožky. Ak máte na pokožke výrazné škvrny, mali by ste si tekutý mejkap vyberať podľa najsvetlejších miest, aby ste pokožku udržali rovnomerne zafarbenú. Farba vášho púdra by sa mala čo najviac približovať vášmu tekutému mejkapu a používať by ste ho mali ako posledný v poradí.

Ďalším v poradí sú očné tiene. Skúsenosť nás učí, že k studenému typu pokožky sa najviac hodí ružový, sivý, čučoriedkový alebo černicový odtieň. Teplý typ pokožky vhodne dopĺňajú zemité farby (hnedá, zelená a pre ryšavky aj červená) a k neutrálnym typom sa hodí kombinácia farieb podľa ich vlastného výberu.

Po nanesení vhodného očného tieňa nasledujú obrysové ceruzky a maskara. Pre dámy so svetlými vlasmi je vhodná hnedá, alebo čierna maskara, tmavovlasým pristane čierna, obzvlášť pre večerné príležitosti.

Ako posledný prichádza na rad rúž. Jeho farba by mala rešpektovať farebný odtieň očných tieňov, takže keď máte ružové očné tiene, odtieň vášho rúžu by mal byť tak o stupeň tmavší, alebo svetlejší. K šedým očným tieňom sa hodia rôzne odtiene červenej. Rovnako platí, že k trblietavým očným tieňom nepatrí trblietavý rúž a naopak. Rúž je lepšie zľahka nanášať prstami, než ho rozotierať priamo na pery. Postupným nanášaním môžete viac ovládať intenzitu farby a získate prirodzenejší vzhľad.

Vyberte si čo sa vám hodí a nebojte sa experimentovať. To je ten najlepší spôsob, ako si nájsť tie svoje farby.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 21.06.2006: admin, Diskusia k článku "Aká farba kozmetiky Vám najviac pristane?"rightend