startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ako povedať nie, ak nechcete byť družičkou

line

o svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Vo väčšine prípadoch, ak vám niekto ponúkne, aby ste sa stali súčasťou svadobného obradu, ste poctení. Niekto sa však môže diviť prečo sa to nevesta spýtala práve vás. Veď čo ak to bude len mrhanie vášho času a peňazí, čo môžete neskôr neveste stále "pripomínať".
Druzicka a nevestaPrečo sa ma to opýtala?
  • Nevesta sa zvyčajne pýta ľudí, ktorí sú jej blízky, či nechcú byť súčasťou jej veľkého dňa. Avšak, niekedy tieto vzťahy nie sú opätované rovnakým spôsobom. Možno vás považuje za oveľa lepšiu priateľku, ako ju vy považujete za svoju.
  • Možno jej niekto povedal aby sa vás to opýtala. Často rodičia a ostatní členovia rodiny ovplyvňujú nevestu, koho si má vybrať. Možno ste nevestinou sesternicou a jej rodina trvá na tom, aby sa vás no to opýtala.
  • Možno nemala nikoho, koho by sa to mohla opýtať. Bohužiaľ, je veľa ľudí, ktorí sú pred ostatnými dosť uzatvorení. Možno zahodila vaše spoločné priateľstvo za hlavu, keď stretla svojho vyvoleného. Ale teraz to priateľstvo "potrebuje naspäť", aby ste jej urobili službu. Možno vie, že ak sa vás to opýta, vy odpoviete áno.
Bude to v poriadku, ak poviem "nie"?
Ak ste prekvapená, že sa vás to opýtala a nepovažujete svoj vzťah k nej za dosť blízky, túto ponuku odmietnite. V takýchto situáciách väčšina ľudí považuje za samozrejmosť povedať "áno" ale neangažujte sa do niečoho, na čo nemáte dostatok sily. Nebolo by to z vašej strany správne. Možno premýšľate o tom, že obliecť si šaty na jeden večer nie je ten najlepší obchod. Ale nezabúdajte, že k tomu musíte pripočítať cenu za topánky, slávnosť (rozlúčku so slobodou) pre nevestu, cestovné a darčeky. Musíte si urobiť čas na párty, doplnky k oblečeniu a čokoľvek si nevesta zažiada.

DruzickyAko odmietnuť ponuku
Ak rozmýšľate o tom, že poviete "nie", dajte neveste o tom vedieť dopredu. Určite to nebude pre vás príjemné ale chvíľa znepokojenia je určite lepšia ako byť znepokojená celý mesiac. Poďakujte jej za túto ponuku a dajte jej najavo, že ste ňou poctená. Povedzte jej, že si to ešte premyslite skôr, ako jej dáte zaväzné slovo.

Na odmietnutie takejto ponuky by ste mali mať "dobrý" dôvod. Možno práve končíte školu, alebo plánujete svoju vlastnú svadbu. Ale ak potrebujete ospravedlnenie, znova, nedostatok času a peňazí je zvyčajne tiež dobrý dôvod na odmietnutie.

Povedali ste "áno" a urobili veľkú chybu!
Ak sa svadby nechcete zúčastniť, pokúste sa to povedať neveste skôr, aby si mohla zabezpečiť za vás náhradu. Znova, možno máte dobrý dôvod, ako napríklad pracovná cesta do iného mesta alebo cesta na dovolenku. Znova, nedostatok času a peňazí je tiež dobrý dôvod.

Necíťte sa trápne
Necíťte sa zle ak sa svadby nezúčastnite. Je lepšie povedať nie, ako sa potom na svadbe cítiť nepríjemne a svojím správaním znepríjemniť zábavu aj ostatným.


line
line

Diskusia


forum 16.08.2006: admin, Diskusia k článku "Ako povedať nie, ak nechcete byť družičkou"rightend