startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Aj láska môže skončiť

line

po svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Rozumeli si, milovali sa, rešpektovali a zrazu všetko pominulo. Láska sa vytratila ako deň, ktorý stratil svoju moc. Môže láska skončiť?
parHovorí sa, že skutočná láska je stála. Ale stálosť lásky vyžaduje i splnenie zložitých podmienok, ktoré treba dodržať. Veľký cit lásky je náročný. Musia ho opätovať, spolutvoriť dvaja. Keď je osamelý, keď pretrváva a vyvíja sa len u jedného, láska musí zahynúť. Skutočná „ľúbosť“ vyžaduje čisté úmysly, otvorené konanie, vzájomnú úctu, porozumenie. Preto i tvárna láska sa môže pri svojom narastaní zužovať, zmenšovať, či slabnúť.

Láska musí byť príťažlivá

V láske je to ako v kartách. Ak chceš hrať, nevystrieľaj všetky tromfy na začiatku. I láska chce svoje prekvapenia. Ak všetko zo svojich kvalít poodhalíš na začiatku, čo ostane nakoniec? Netreba urýchľovať to, čo má byť „na celý život“. Láska má narastať, kvitnúť, prinášať ovocie postupne. Ak zovšednie, stane sa rutinou, neostane nič. A eso a sedma už nie sú v balíčku.

Ak láska odišla, treba sa poučiť. Zobrať to, čo bolo pekné, pamätať na to, čo sa prežilo a vniesť to vytúžené tam, kde čosi nové prichádza. Veď rozchod môže byť dôstojný a tichý. Netreba žiarlivostných scén, obligátnych prejavov, neústupčivých "kompromisov“. Tam kde čosi končí, vždy niečo nové začína, napríklad nová láska.

autor: Bibiána Želiskováline
line

Diskusia


forum 01.10.2008: admin, Diskusia k článku "Aj láska môže skončiť"rightend