startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Aby šaty sadli ako uliate

line

svadobné šaty
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Existuje veľa pekných strihov svadobných šiat, ale nájsť tie, ktoré najviac sadnú na konkrétnu postavu, nie je vždy jednoduché. Aj ľudské postavy majú mnoho podôb a často existuje viac ako jedna partia, ktorú potrebuje človek prostredníctvom šiat „zretušovať“.
nevestaSkôr ako sa vyberiete do svadobného salónu mali by ste vedieť, aké šaty sa k vášmu typu postavy hodia. Zjednoduší to výber a dodá sebaistotu.

Ideálna postava je darom, ktorý do vienka dostanú len niektorí. Ostatní sa musia vyrovnať s jedným, alebo viacerými nedostatkami postavy, či už je to zadoček, boky, brucho alebo ramená. Nadmerná výška, plnoštíhla alebo naopak drobná postava, to sú „parametre“, na ktoré je potrebné pri výbere svadobných šiat prihliadať.

Ako zakryť nedostatky svojej postavy?

Vysoká a štíhla postava

Veľa štíhlych a vysokých neviest má ťažkosti s „malým výstrihom“, zdôrazňujúcim ženskosť. Ten dotvorí živôtik zdobený korálikmi alebo iné ozdoby dotvárajúce krásu svadobných šiat v hornej časti.

Plnoštíhla postava

Budúce nevesty s plnoštíhlou postavou by si mali vyberať svadobné šaty „ Á-čkovitého strihu“. Ten úspešne odtiahne pozornosť od plnšieho bruška, širších bokov alebo silnejších stehien. Pri výbere svadobných šiat by ste sa jednoznačne mali vyhnúť šatám bez ramienok alebo šatám z lesklej látky.

Drobná postava

Svadobné šaty so strihom „Princess“ alebo „Empire“ urobia nevestu drobnej postavy o čosi vyššiu, čo pomôže problém drobnej postavy sčasti vyriešiť.

zamyslena nevestaVäčšie prsia

Nevesta obdarená väčšími prsiami by sa mala širokým oblúkom vyhnúť svadobným šatám bez ramienok a uprednostniť šaty so širokými ramienkami a plnou podprsenkou, ktorá hruď opticky zoštíhli. Svadobné šaty s mašľou sú zaujímavou možnosťou ako oživiť svadobné šaty nevesty s postavou moravianskej venuše.

Široké boky

Nevesty so širokými bokmi by mali sústrediť svoju pozornosť na zvýraznenie hornej časti tela a zároveň na elegantné zahalenie bokov. K tomuto účelu najlepšie poslúžia svadobné šaty strihu „empire“, ktoré obrátia pozornosť na hornú polovicu postavy.

Širšie ramená

Je veľa spôsobov ako môže nevesta zakryť silnejšie ramená. Najvhodnejšie sú svadobné šaty s dlhými rukávmi, prípadne doplnené kabátikom alebo širokým šálom prehodeným cez ramená.

Zaokrúhlené bruško

Bruško je práve tá časť tela, ktorá robí problém nejednej dáme. Pri tomto malom nedostatku je dôležité vybrať si šaty, ktoré nie sú na brušku príliš “vypasované”, aby sa v nich nevesta necítila zle.

Nech máte akýkoľvek typ postavy, pamätajte na to, že v každom svadobnom salóne vás ochotne obslúžia a zároveň poradia pri výbere šiat, ktoré budú korešpondovať s vašou postavou. A tak i malé nedostatky môžu byť prednosťou krásnej nevesty.

spracoval: M. P.line
line

Diskusia


forum 18.08.2009: admin, Diskusia k článku "Aby šaty sadli ako uliate"rightend