startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Aby bola nevesta krásna - II. časť

line

make-up
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Vyzerať krásne a prirodzene vo svadobný deň nie je vôbec jednoduché. Svadobný mejkap vás musí rozžiariť, ale zároveň ukryť únavu, ktorá na vás počas svadobného dňa doľahne. Krásna tvár začína správnym výber mejkapu, očného tieňa, špirály a rúžu, ktorý vaše pery prirodzene zvýrazní.

maskara_tsp78165263Tiene v štýle svadby

Celkový mejkap nevesty musí vyzerať prirodzene a preto ho nepokazte výraznými očnými tieňmi. Farba očných tieňov musí byť pri vnútornom kútiku oka svetlejšia, pri vonkajšom kútiku intenzívnejšia a prechod musí byť plynulý. Tento spôsob nanášania platí prakticky pre každý typ očí s výnimkou takých, ktoré sú od seba ďaleko. Veľmi vhodné sú práškové tiene s perleťou, ktoré oči krásne rozžiaria. Lesklé tiene sa nanášajú tak, že nad riasy nanesiete tmavší odtieň a prstom ho rozotriete. Svetlý rozmažete tesne pod obočie a sčasti ho môžete naniesť aj nad lícne kosti. Na lícne kosti môžete použiť farbu na líčka, ktorá však nie je príliš výrazná. Nanášajte veľkým guľatým štetcom. Veľmi pekne vyzerajú líčka, ktoré majú v sebe drobné lesklé čiastočky.

Očné linky

Očné linky sú stále „in“. Môžete ich urobiť tesne nad mihalnicami, poprípade orámovať celé oko, ktoré však zjemníte rozmazaním. Najlepšia je kajalová ceruzka, alebo v prípade horného viečka i tekuté očné linky. Niekedy stačí striebristý nádych, ktorý dosiahnete použitím trblietavej linky.

Pohľad, ktorý rozjasní

ruz-na-pery_tsp74058038Pri úprave mihalníc dbajte na to, aby mala špirála správny tvar. Na kefke nesmie byť príliš veľa farby, aby sa vám mihalnice nezlepili. Špirálu nanášajte od korienkov mihalníc až ku koncom, tak sa mihalnice pekne zdvihnú a zvýraznia váš pohľad. V tento deň je najvhodnejšia vodeodolná špirála, jednoznačne čierna.

Prirodzene krásne pery

Pery musia pôsobiť prirodzene. Vypĺňte ich rúžom, ktorý nanášate štetcom. Môžete postupne pridávať intenzitu odtieňa. Niekedy stačí pery zvýrazniť farebným leskom, ktorý pôsobí veľmi prirodzene. Ak pery zvýrazňujete kontúrovacou ceruzkou, dajte pozor, aby kontúra nebola ostrá. Vaše pery vás budú zdobiť po celý svadobný deň.

Na záver ešte niečo

Krásna nevesta vyzerá vtedy pôvabne a neodolateľne, ak nie je fyzicky unavená a vyčerpaná. Preto ak chcete vo svoj svadobný deň zažiariť, nezabudnite si dopriať kvalitný spánok.

spracovala: Bibiána Želiskováline
line

Diskusia


forum 15.05.2008: admin, Diskusia k článku "Aby bola nevesta krásna - II. časť"rightend