startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Aby bola nevesta krásna - I. časť

line

make-up
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Vyzerať krásne a prirodzene vo svadobný deň nie je vôbec jednoduché. Svadobný mejkap vás musí rozžiariť, ale zároveň ukryť únavu, ktorá na vás počas svadobného dňa doľahne. Krásna tvár začína správnym výber mejkapu, očného tieňa, špirály a rúžu, ktorý vaše pery prirodzene zvýrazní.
licenie ociVaša tvár musí počas celého svadobného dňa ale i noci žiariť. Má odzrkadľovať radosť a šťastie, ktoré v tento deň prežívate. Čím teda začať? Tá správna starostlivosť, ktorá bude zárukou krásnej nevesty, začína nanesením hydratačného krému. Ten však treba naniesť v dostatočnom predstihu (nie tesne pred nanesením mejkapu), aby mohol do pokožky vsiaknúť.

Aby bola nevesta krásna

Najdôležitejším krokom v líčení je správny výber mejkapu, ktorý pleť oživuje, odstraňuje rozličné nezrovnalosti a samozrejme pôsobí veľmi prirodzene. Ak máte problematickú pleť, použite mejkap s vyššou krycou schopnosťou. Farbu mejkapu si zásadne vyberajte na dennom svetle. Vyskúšajte si ho na nenalíčenej tvári, nie na ruke. Avšak pozor, vaša pleť nie je po celý rok rovnaká, preto je potrebné použiť iný odtieň mejkapu v zime a iný v lete.

Kruhy pod očami neveste nesvedčia

Na zakrytie kruhov pod očami a nerovnosti pleti existujú špeciálne krycie korektory. Ak ich práve nemáte po ruke, pomôže svetlejší odtieň mejkapu (doma by ste mali mať zásadne dve farby), ktorý jemne vklepeme pod oči. Na výraznejšie kruhy rozhodne použite špeciálne korektory, ktoré sú na to určené. Pozor však, musia ladiť s farbou mejkapu.

Mejkap krémovej alebo tekutej koexistencie môžete rozotierať prstami, ale vhodnejšia je jemne navlhčená hubka (na trhu sú dostupné „hubky“ určené na nanášanie mejkapu). Mejkap nanášajte na celú tvár a rozotrite do stratena. Plynule prejdite na krk až k výstrihu šiat. Nezabudnite na líniu vlasov a uší. Nanášajte radšej viac tenkých vrstiev ako jednu hrubú. Nezabudnite, mejkap musí pôsobiť prirodzene.

Nakoniec celú pleť zľahka prepudrujte práškovým transparentným púdrom, aby sa neleskla. Prepudrujte aj mihalnice, bude sa vám lepšie nanášať maskara. To zväčší objem mihalníc a zvýrazni oči.

Obočie veľa prezradí

I naďalej prevláda prirodzený tvar obočia, takže na prílišné stenčovanie zabudnite. Ak máte obočie výrazné, stačí ak ho prečešete kefkou alebo uhladíte gélovou špirálou. Plavovlásky by mali použiť svetlohnedú obočienku alebo tieň. Najlepšie urobíte, ak si pár dní pred svadbou spolu s mihalnicami dáte upraviť a nafarbiť aj obočie.

spracovala: Bibiána Želiskováline
line

Diskusia


forum 13.05.2008: admin, Diskusia k článku "Aby bola nevesta krásna - I. časť"rightend