startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Aby bol ženích krásny

line

o svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Pre ženícha je svadobný deň rovnako podstatný ako pre nevestu. Ceremoniál podriadený tomuto dňu je zrkadlením pánskej elegancie a vkusu, ktorá neustále prechádza radom zmien a zvláštností. Čo urobiť preto, aby bol ženích v deň svadby krásny?
banner
pansky oblekNevesta je ozdobou ženícha. Ženskú krásu však najlepšie vyzdvihuje krásne vyzerajúci muž. Čo si pod týmto pojmom predstaviť? Mladého muža, ktorý je upravený v každom smere, počnúc vlasmi, upravenými nechtami, elegantnými topánkami až po oblek, dotvárajúci dominantnosť svadobného dňa.

Nuž, milí páni, ideme na to:

Ak máte krátke vlasy, dajte si upraviť strih dva týždne vopred. Neexperimentujte príliš, svadba nie je vhodnou príležitosťou k extravagantným módnym výstrelkom. Ak máte vlasy dlhšie, je na vás, či zvolíte vlasy zopnuté do copu, alebo si ich v svadobný deň ponecháte voľne na ramenách. Nezabúdajte však, že dlhšie vlasy potrebujú osobitnú starostlivosť, aby vyzerali zdravo a predýchane. Pozornosť tiež venujte úprave brady a „pačesov“.

I maličkosti ako sú nechty o vás veľa prezradia. Neostýchajte sa navštíviť pedikérku, ktorá vašim končatinám venuje dostatok pozornosti. Bolo by priam netaktné, ak by vám špina vykúkala spod nechtov.

A pomaly prichádzame k svadobnému oblečeniu. Je samozrejmé, že chcete ladiť so svojou nastávajúcou a vytvoriť pár svetu jedinečný. Takže jedno zlaté pravidlo: svadobný oblek si vyberajte so svojou polovičkou. Bude to práve ona, čo bude čoskoro riadiť váš šatník. Či si necháte oblek ušiť, alebo dáte prednosť kúpe hotového svadobného obleku, v každom prípade myslite na to, že má byť dostatočne pohodlný.

A od “svadobného šatu“ závisí výber svadobných topánok. Štýlovo by mali ladiť k svadobnému oblečeniu, zvlášť ak ste si vybrali smoking alebo frak. V prípade klasického obleku je potrebné venovať pozornosť košeli, ktorá bude korešpondovať s vaším veľkostným číslom. Asi by vám nebola po vôli košeľa, ktorej rukávy by boli prikrátke a krk by vás tlačil.

A čo motýlik a viazanka? Tak na to je najlepšia rada ženy. Veď sa predsa neženíte zbytočne. Na poskytovanie rád je tu manželka, teda vo vašom prípade vaša nastávajúca. Svoj dobrý vkus však nepoprie žiadna žena. V každom prípade zosúlaďte svoju a jej predstavu v jedno.

A čo s farbami? Zosúlaďte tón v tóne. To dvojnásobne platí pre svetlé vlasy a svetlé oči. Väčší kontrast si môžete dovoliť v prípade čiernych vlasov a tmavých očí. I keď pôjde o nápaditejší vzor, vždy to musí byť o elegancii.

O spodnej bielizni sa radšej zmieňovať nebudeme. Jedno je však isté, pod nový oblek patrí nová spodná bielizeň. Nezabudnite teda investovať aj do tohto kúsku oblečenia, i keď bude na miestach, ktoré viditeľné nebudú.

A čo dodať na záver? V deň svadobného obradu nezabudnite svoju príťažlivosť zvýrazniť použitím správneho parfumu. Takto vystrojený môžete smelo vykročiť k oltáru. Zaručujem, že vašej nastávajúcej vás bude závidieť nejedna kamarátka.

autor: Bibiána Želiskováline
line

Diskusia


forum 06.02.2008: admin, Diskusia k článku "Aby bol ženích krásny"rightend